Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » MATLAB-ban hogyan lehet...

MATLAB-ban hogyan lehet matematikus módon kirajzoltatni? Hogy a tengelyek jobbra és fölfelé növekedjenek?

Figyelt kérdés
MATLAB úgy rajzol ki alapból, hogy bal fölül van az origó és lefele jobbra nőnek a koordináták, mint a számítógépes rajzoló programoknál általában, de a matematikusok úgy szokták, hogy az origó bal alul van és fölfele jobbra mutatnak a tengelyek, ezt meg lehet oldani? Nem szeretném az adatot/képet tükrözni, hanem azt szeretném, ha a kirajzolás lenne ilyen és ennek megfelelően a tengely feliratokat is megfordítaná az y tengley mentén

2014. nov. 24. 15:19
 1/8 anonim ***** válasza:
2014. nov. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

bocs imageplot-ra gondoltam


imagesc parancs, azaz 2 dimenzios plot

2014. nov. 24. 15:54
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A 'YDir' property-t kell beállítanod.


set(gca,'YDir','normal')

set(gca,'YDir','reverse')


Ez megfordítja az y tengelyt image és imagesc parancsoknál

2014. nov. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi szépen


közben találtam egy olyant is, hogy imagesc(flip(myimage,2)); de ez nem működik, nemtom miért

2014. nov. 24. 20:54
 5/8 A kérdező kommentje:
kipróbáltam, de nekem nem működik, error sem ír ki, de nem fordítja meg
2014. nov. 24. 20:57
 6/8 A kérdező kommentje:
mármint a te megoldásod sem működik nekem
2014. nov. 24. 21:07
 7/8 A kérdező kommentje:
ja bocs sikerült, nekem a 'normal' kellett, nemtom miért 'reverse' a default, azt hittem fordítva van definiálva
2014. nov. 24. 21:10
 8/8 anonim ***** válasza:

;) ennek örülök.


A flip magát a képet fordítja meg, ekkor készül egy új ideiglenes változó, és a fordított képet rajzolja ki fordítva.


Jah igen lehet hogy a reverse a default, ezért is írtam mindkettőt.


Azért egy pluszt nyomhatsz.

2014. nov. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!