Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek a C vagy a C++...

Szerintetek a C vagy a C++ lenne megfelelobb szamomra?

Figyelt kérdés

Az iskolaban 2 evig pascalt tanultunk, most uj tanarom van es o C-t szokott tanitani, annyira nem jartas a pascalban. A pascal mellett onerobol c#-ot tanultam, tisztaban vagyok az OOP szemlelettel, meg az alapokkal.

Szeretnek tanulni a C# melett egy masik nyelvet ami eljaraskozpontu(procedural), ezert a C-n es a C++-on gondolkodok,de nem tudom, hogy melyik lenne jobb... Tudom hogy a C alacsonyszintu es hogy mikrokrontrollereknel hasznaljak inkabb, lassu benne egy komolyabb program fejlesztese ... meg hogy a C++ feljlettebb.. De ennek ellenere nem tudom hogy melyiket erdemesebb valasztani.. Leginkabb konzolos programot szeretnek irni c/c++ nyelven, mivel grafikusra ott a c#. Mit szoltok, melyik lenne jobb tanulas szempontjabol, hogy megismerkedjek a mutatokkal, olyan dolgokkal, amiket elrejtenek elolem a magasabbszintu nyelvek...



2014. nov. 5. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Én inkább a C++-t választanám, mert abban sokkal több van, mint a C-ben.

Például a C nagyrésze (talán 99%-a körül).

Aztán van OOP is benne, meg talán funkcionális programozás (ez gyakorlatban még nem láttam C++-ban).


Számomra érthetőbb (volt) a C++, mint a C.

2014. nov. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"melyik lenne jobb tanulas szempontjabol, hogy megismerkedjek a mutatokkal, olyan dolgokkal, amiket elrejtenek elolem a magasabbszintu nyelvek"


Erre egyértelműen alkalmas a C, bárki bármit mondjon..

2014. nov. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

# 2/2 Időpont tegnap 21:28


De a c++ is :-) C++-t szerintem érdemesebb. Multiparadigmás nyelv, ami van C-ben az megvan C++ban is gyakorlatilag, de rengeteg olyan van C++ban ami C-ben nincs...

Ha kell magas szintű, ha kell alacsony :-)


Más: mikrokontrollereknél nem inkább Assembly van még mindig? Tudtommal a C ezeknek már még túl magas nyelv... (de alacsony programozásban nem vagyok jártas, elismerem).


Komolyabb program közül meg annyi féle van. Van olyan, amit C-ben a leggyorsabb megírni :-)

2014. nov. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

> Leginkabb konzolos programot szeretnek irni c/c++ nyelven, mivel grafikusra ott a c#


Igazából mindegy. C#-ot általában a dotNet keretrendszerrel együtt emlegetjük, így a grafikus felület API-ját WinForms, WPF úgy vesszük, hogy az C# része. C++-hoz is vannak grafikus függvénykönyvtárak, sőt gyakorlatilag ezekből írnak warppert- C#-hoz.


A C egy alacsony szintű nyelv, ezért minden platformra van C-s fordító. Ez a lényege a C nyelvnek; rendszerszintű. Ha kiadnak egy új processzort, vagy egy új mikrokontrollert szokott lenne hozz C fordító. Pontosan ezért van mai napig kereslet C programozóra is.


A C++ egy multiparadigmás natív nyelv. Támogatja az OOP és számos más szemléletet modellt. Gyakorlatilag mindent meg lehet benne csinálni, ha kitaláltan egy új módszertant, vagy tervezési mintát akkor C++ mutatják be mert valószínűleg meg lehet benne írni. Ezért is bonyolult, gondoljunk arra, hogy van benne mutató és referencia is, vagy hogy lehet benne többszörös öröklést csinálni. Sőt a template rendszere annyira kiterjedt, hogy létezik a Template Metaprogramming ágazat, ahol fordítás időben generálunk kiélezett forráskódot, sőt a statikus polimorfimus is megoldható benne. Vagy ott a friend mechanizmus ami egyedül ebben a nyelvben létezik és léteznie is kell, hogy teljes legyen az OOP. Vagy ott az egész RAII szemlélete, ami sok Java-nak és C#-osnak szúrja a szemét amíg meg nem érti. A C++ egy komoly nyelv, komoly feladatokra, látható is, hogy minden ami az informatika frontvonalának az élén táncol C++-ban van írva.


A C# managelt nyelv, egy RAD tool, más a feladatköre.

2014. nov. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!