Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# Hogyan tudom vizsgálni a...

C# Hogyan tudom vizsgálni a tömböt?

Figyelt kérdés

Van egy 83 elemű tömböm ami fel van töltve random 1-25 számokkal! Hogyan tudom vizsgálni ,hogy melyik számok nincsenek benne ??? (emelt infó érettségi 6. feladat) [link]

Előre is köszi!



2014. szept. 16. 11:26
1 2 3
 1/24 Tengor ***** válasza:
100%

Például fogj egy 26 nagyságú boolean tömböt, inicializáld hamis értékekkel. Menj végig a 83 elemű tömbön, és az aktuális indexen lévő értéknek megfelelő indexet a boolean tömbben állítsd igazra!

Ha a nagy tömbön végigmentél, akkor a kis tömbben amelyik indexen true van, az szerepelt a nagyban.

2014. szept. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Abszolút kezdő vagyok , lekódolod pls?
2014. szept. 16. 11:51
 3/24 Tengor ***** válasza:
100%

Nem, mert abból semmit nem tanulsz én meg már tudom, szal...

Hello World megy?

Feltétel eldöntése?

Tömbök kezelése, bejárása, elemek kezelése?

Ha még nem, akkor első körben ezekben a témákban műveld ki magad!

2014. szept. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Az emelt informatika érettségin ki fogja helyetted megcsinálni?
2014. szept. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Másik, kicsit egzotikusabb módszer: Növekvő sorba rendezed a tömböd majd végignyargalsz rajt egy for ciklussal és megnézed, hogy melyik tömbelem értéke pontosan kettővel nagyobb az előtte lévőnél. Ahol ez fennáll, ott a tömbelem értékénél egyel kisebb szám hiányzik, írhatod is ki valahova. A tömb első eleménél azért nézd meg, hogy mi az érték, mert az alatta lévők szintén nincsenek benne a tömbben. Utolsónál pedig fordítva, ott az annál nagyobbak nincsenek a tömbben, így ezeket is ki kell írnod valahova.

Ja, és ahogy Tengoré, ez is már kész megoldás, csak le kell kódolni. Ha mindkettőt megcsinálod, az biztosan sokat fog segíteni!

G.

2014. szept. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
#5 és mi van ha egymás után 2 szám is hiányzik? Pl nincs se 12, se 13. :)
2014. szept. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
46%
Egyébként ha tengor algoritmusát megfejeled azzal hogy nem igazra állítod hanem integer értéket adsz neki és mindig hozzáadsz egyet, nagyobb tömb esetén még az eloszlásról is kapsz információkat, aminek a természetes eloszláshoz kellene közelítenie. :)
2014. szept. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
"természetes" eloszlás?
2014. szept. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Ne bántsad, most találta ki, tehát van olyan.
2014. szept. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

http://pastebin[pont]com/ZAxJQidt


Majd érettségin is írd ki ide kérdésbe, és azt is meg fogjuk csinálni neked.

2014. szept. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!