Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a véleményetek erről a...

Ozmium42 kérdése:

Mi a véleményetek erről a titkosító eljárásról?

Figyelt kérdés
A lényeg ugyanaz, mint a sima behelyettesítésnél, tehát mondjuk mindegyik karaktert egy neki megfelelő számkódra cserélünk, de itt egy karakterhez többféle kód is tartozik, és a szövegben minden azonos karakternél véletlenszerűen kerül be az egyik kód a lehetségesek közül. Kicsit olvastam a titkosításokról, konkrétan ilyet nem találtam, pedig ez kézenfekvő megoldásnak tűnik a gyakoriság analízis ellen. Hogyan lehetne egy ilyet fejteni?
2014. szept. 14. 23:29
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Azt még tegyük hozzá, hogy a konkrét megvalósítás nem a leghatékonyabb, mert a kódoknak csak 3 változata van. Meglehetősen sok az a 7 jegy, és feleslegesen fedi le a teljes unicode táblát. Úgy lenne az igazi, ha csak annak a ~100 karakternek lenne kódja, amit mi használunk, de azokhoz nem 3, hanem jóval több, 3-4 számjegyű kódot rendelnénk. Így minimálisra lehetne csökkenteni az ismétlődést.


(Amikor a progit csináltam, inkább a karakterkódolásokat tanulmányoztam, és ez volt nagyobb kihívás, azért lett pont ilyen)

2014. szept. 15. 11:26
 22/30 anonim ***** válasza:

Az a gáz, hogy hiába random választod ki az egyes kulcsokhoz a kódot egy halmazból, de ezek a halmazok végesek.

Vagyis statisztikai módszerekkel, megfelelő mennyiségű szövegre meg lehet állapítani a halmazokat és onnantól kezdve borul az egész.

Ahogy akkor is borul, ha kiderül a kódolási eljárás, aminek részét képezik a halmazok.

2014. szept. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Igaz. Bár a gyakoriságelemzés nem hoz rögtön eredményt, mivel az egy betűhöz tartozó lehetséges kódok halmaza véges, messze van a feltörhetetlentől.

De javaslom, szájkarate helyett inkább törjük fel! :)

2014. szept. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Játéknak jó, de amint ezt bárki megfejti egyedül, ne adj isten egyszámjegyű órán belül, de akár még egy hetet is szánhat rá, akkor azonnal dobhatod a kukába, de ha ez nem sikerül itt senkinek, még akkor is csak annyit fogsz tudni, hogy errefelé az embereknek nagyobb a szájuk, mint az eszük, és nem azt, hogy egy akármilyen szuperszámítógépnek hány év (jó vicceltem, tizedmásodperc) kellene ehhez.
2014. szept. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Szerintem túl nagy a kulcs mérete.
2014. szept. 16. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Az is biztos.
2014. szept. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Sikerült jutni valamire, vagy már nem foglalkozik a témával senki?
2014. szept. 25. 17:34
 28/30 anonim ***** válasza:

Otthon jó lehet a homofónikus helyettesítés alkalmazása, de másra nem használható. Hasonló rejtjel, mint teszemazt az Enigma esetében, csak itt nem lépteted a kulcsot, hanem egy fix halmazból választod.


Differenciál-kriptoanalízis segítségével törhető.


Szintén olvashatsz a kifektetés egy módjáról itt:

[link]

2014. szept. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Látom nem mostani a téma, de hozzászólnék:


Ha egy 5 szavas mondatot kódolsz le, akkor valszeg használható.


Ha viszont hosszú szöveget, akkor már nem.

Nyilván egy betűhöz nem több száz variációt használsz, de ha igen, akkor se a feltörés esélyét, hanem csak a feltörés hosszát húzod el egy kicsit.


Ahogy én tenném, igaz nem vagyok kriptográfus:


Kiválasztanék olyan szavakat vagy szórészeket, amiket valószínűleg nagyon gyakran használsz. Főleg rövideket. (az, még, val, és stb, akár pár karakterrel hosszabbakat is)


A törő algoritmusba beállíthatóvá tenném, hogy hány karakter egy kód, mivel látom, csak számokat használsz, ezért minimum 2 karaktered egy kód, de inkább 3, a leírásod alapján.


Ezt figyelembe véve, elkezdeném behelyettesíteni a kis szólistám alapján a betűket és figyelné a rendszerem, hogy melyik próbálkozásra milyen gyakori találatokat dob ki a gép.

Így készítenék több lehetséges kulcstöredéket.


A kulcstöredékeket egyenként kipróbálnám. Itt szintén elemezném az eredményt, persze lehetne önműködő dekódert is írni ami megcsinál mindent, de az már másik téma.


Tehát kipróbálnám a kulcsokat, behelyettesítem őket, és szavakat próbálnék keresni a részlegesen "feltört" szövegben. Ha úgy érzem, hogy valahova beillene egy szó, akkor hozzáadnám a kulcshoz a betűit a kódokhoz rendelve és újra futtatnám a teljes szövegben. Ha sikerrel járok, megint újabb szavakat találnék így. Addig variálnék ezzel, míg ki nem tudnék valahol Íratni egy értelmes mondatrészt, később egy értelmes mondatot. Ahogy bővül a kulcs, egyre több részleges mondat jönne létre ahova be tudnék helyettesíteni szavakat, és ezzel is bővíteném a kulcsot.


A végén már pörögne az egész.

A betűnként többféle kód csak annyit csinál, hogy többet kell próbálkozni az elején.


Persze javítson ki valaki ha tévednék.

2014. okt. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

ahogy elnézem, ez 27622 darab számjegy a google doksiban. ha tényleg ez a teljes és ennyi, akkor mégis csak 2 számjegyű egy kód. mivel ez nem osztható 3-al.

Közben visszanézve, írtad, hogy 7 szám kódol egy idézőjelet, és 7-el osztható, szal oké, 7 karakter egy betű.


7x lesz hosszabb a szöveged az eredetinél.

2014. okt. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!