Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 1 év alatt mennyire tudok...

1 év alatt mennyire tudok felkészülni programozásból mérnökinfóra?

Figyelt kérdés

Nem sok közöm van jelenleg a programozáshoz, viszont mivel nincs más kézzelfogható tervem a jövőmmel kapcsolatban úgy, ezért megpróbálnám jövőre a mérnökinfó szakot.

Most motivációt is kaptam hozzá mivel nagyon érdekelni kezdett a VR és mivel jövőre elméletileg már felhasználói változat is kapható lesz az Oculus Riftből, ezért viszonylag hamar elkezdhetném a gyakorlást is.

A matektanulásnak már hozzákezdtem mivel újra fogok érettségizni, azonban a programozást nem igazán tudtam eddig belőni. Utána olvastam és a tapasztalt programozók azt írták, hogy először a gondolkodást kell elsajátítani és főleg algoritmusokat tanulni.

Tehát az elején ennek kell dominálnia és csak kisebb részben a gyakorlásnak. Már egy könyvet is találtam ami kiindulásnak jó lesz.

Pontosan az érdekelne, hogy 1 év alatt hozzávetőlegesen (tudom, hogy egyén függő) mennyit lehet fejlődni teljesen a nulláról?



2014. aug. 12. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha szorgalmas vagy, akkor nagyon sokat. De amúgy sincs mitől tartanod, az alapoktól tanítanak mindent.

Matek mellett lapozgasd a fizika könyveket is, ha nem vagy jó belőle. ;)

2014. aug. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokat, de ez szorgalomtól és logikától függ.


Arra viszont ne számíts, hogy egyetemen megtanítanak bármilyen nyelven programozni - ott leginkább alapozást adnak, módszertant, algoritmus ismeretet, amit adott programnyelvre neked kell átültetni.


(Nekem a DK2 oculusból elvileg hó végén érkezik :D )

2014. aug. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Angol menjen és gyakorolj az egyetemi órák mellett, másként nem megy.
2014. aug. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Mennyire erős fizika van mérnökinfón? 3 éve nem tanultam fizikát és előtte is csak 2 évig volt középiskolában, de az is csak viccnek volt jó.


Milyen nyelv lenne jó kezdésnek aminek a későbbiekben hasznát is tudnám venni?


Gratulálok előre isa DK2-höz, már nagyon várom a jövőévi felhasználói változat megjelenést. :)


Az angolt is tanulom folyamatosan, azzal nem lesz gond.

2014. aug. 13. 08:45
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

> Mennyire erős fizika van mérnökinfón?

A "mérnök" része miatt elég komolyan veszik. De mivel egy új szintet kezdenek el (amihez kell deriválni integrálni), így igazából fel tudod venni a fonalat. Én is így volt, középsuliban csapnivaló fizika volt, egyetemen pedig komlyan vették. Ha tanulsz meglesz.


> Milyen nyelv lenne jó kezdésnek aminek a későbbiekben hasznát is tudnám venni?

Most le fognak szavazni de a C.

Lehet hogy annak aki 15 évesen idejön megkérdezni, hogy milyen nyelven kezdje el, annak jó tanács a Python meg a Java, de neked nem! Tanulj C-t, egyetemen is azzal kezdesz majd. Megtanítja a programozás szemléletmódját, a mutatókat, illetve jó rálátást ad arra hogyan fordul a natív kód. Ha ez az alap stabil, később sem csinálsz majd hülyeségeket managed kódban sem.


Az angolt is tanulom folyamatosan, azzal nem lesz gond.

> Helyes, halódó szinten és fölfelé már nincsenek naprakész magyar tananyagok.

2014. aug. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyit tanulod és azt amit tanulsz, mennyire tudod hasznosítani.
2014. aug. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!