Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pascal programozásbol lenne...

Pascal programozásbol lenne kérdésem?

Figyelt kérdés

Ezek a tananyagok mennyi a pascal nyelvböl?

ugyértem ezek még csak a pascal alapjai?

[link]



2014. febr. 6. 00:59
 1/7 anonim ***** válasza:
igencsak
2014. febr. 6. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ugye megnézted felül a Pascal II-t is? Mire azzal is végzel, már tudsz valamit.
2014. febr. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
a pascal 1 nél tarok de a ketesen is átmegyek
2014. febr. 6. 16:31
 4/7 anonim válasza:
Miért épp a pascal érdekel? Ne kérdezd miért, de ma már nemigen használatos... Barátkozz inkább a C-vel. Több hasznod lesz belőle.
2014. febr. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 SimkoL ***** válasza:
100%

Nem értem nagyon sok válaszolótól ezt az elvakult C, C típusú nyelv ajánlgatását. A használt nyelvek - van egy jó pár - között a Pascal a 14. és stabilan tartja a helyét. Kiválóan alkalmas a programozás elméletének megtanulására, továbblépésre Delphi, Kylix, mobil alkalmazásokra Delphi XE5. Ha már érted a programozás elméletét, könnyebb egy bármilyen típusú nyelvet is megtanulni. Nem lehet mindenki C, Java, PHP programozó. Ha megnézed pl. a 7-es Delphi helpjét láthatod, hogy nagyon sok közös dolog van bennük, ugyanis hozza a C++ szintaxisát is. Nem nagyon tudsz olyan dolgot mutatni amit nem lehetne megvalósítani Pascalban vagy Delphiben. Nem mondom, hogy nem kell ismerni a C++-t, elég sok jó forrás van benne, de nem sokból tart megérteni, értelmezni, ha érted a programozás logikáját.

Rengeteg, az iparban használatos nyelv létezik és nem mindegyik a C-ből fejlődött ki. De akár beszélhetünk vállalatirányítási rendszerekről is, elég sok álláshirdetésben keresnek Delphi programozót.

Mindent összefoglalva van élet a Java-n és a PHP-n túl is.

2014. febr. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
következö nyelvnek java vagy c++ van betervezve :D ,nézegettem már a c++,az azért már sokkal nehezebbnek néz ki
2014. febr. 7. 11:46
 7/7 A kérdező kommentje:
illetve nekem ez a c++ már kevésbé logikusnak tunik,tudnátok nekem ajánlani egy ehez hasonló konyvet vagy linket ahol enyire érthetöen levan irva minden egyes szöveg funkciója mind a fent említett linkben?
2014. febr. 8. 00:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!