Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek aki megír egy...

Szerintetek aki megír egy BruteForce eljárást palscal-ban az mennyire jó programozó?

Figyelt kérdés
a pascal program bekér egy string változót ami max 6 karakter lehet és csak számok meg az angol abc kisbetüi szerepelhetnek benne. ezután a program megpróbálj kitalálni a változó értékét de nem úgy hogy simán átadja neki az értéket hanem kipróbálja az összes lehetőséget. a lehetőségek kipróbálása egy hátultesztelő cikluson bellül zajlik és a ciklus végén az ellenőrzésben ugye az eredeti beírt kód van és a kitalált. ha egyezik, akkor kilép a ciklusbol és kiírja az eredményt.

2014. febr. 3. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez egy kezdő feladat.

Ha nem hat for ciklussal állítod elő a lehetőségeket, hanem a permutációk folymatos generálásával, akkor mondjuk középhaladó.

2014. febr. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 iostream ***** válasza:
100%
Mivel a brute force az mindig a legtriviálisabb megoldás, és mivel ez a probléma sem algoritmikailag nem nehéz, sem a környezetkezelésbe nincs munka fektetve, ezért a válaszom: mint egy általános iskolás, aki nemrég kezdte.
2014. febr. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

a program fő része úgy épül fel hogy ciklusok vannak egymásba ágazva:

repeat

parancsok

repeat

parancsok

repeat

parancsok

repeat

parancsok

repeat

parancsok

repeat

parancsok

logika1 értékadás

logika2 értékadás

logika3 értékadás

logika4 értékadás

logika5 értékadás

until logika1;

until logika2;

until logika3;

until logika4;

until logika5;

until begepelt=ktalalt;


kicsivel több mint egy éve tanulom a pascal-t és ezt kb 3 nap alatt raktam össze.

2014. febr. 3. 21:30
 4/8 A kérdező kommentje:
amugy nyolcadikas vagyok és tavaj félévkor kezdtem.
2014. febr. 3. 21:31
 5/8 anonim ***** válasza:
igen, ez az, amit kezdő szintű megoldásnak neveztem.
2014. febr. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez kezdő szint.


(Ennek a megírása egy tapasztaltabb embernek, bármilyen nyelven nem vesz több időt igénybe, mint 3 perc, na jó max 30 perc ha full ismeretlen a nyelv.)

2014. febr. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A BruteForce-t igényes szakirodalomban gyakran "naïve implementation"-nek nevezik. Okkal.


Remélem hasznos volt a válaszom.

2014. febr. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos, ez még a kezdő fogalmát se nagyon súrolja...

Egy kezdőnek 5 perc alatt meg kellene írnia úgy, hogy n számú karaktert vizsgálsz.

2014. febr. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!