Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Vettük programozásból az...

Vettük programozásból az if-else szerkezett elmondta csak bemutató óránk voltmondta de nem igazán értettük. Én jó vagyok programmozásból testtömegindexet kell késziteni elmondaná valaki vagy leírná hogy kell megoldani Remélem valaki tud segiteni?

Figyelt kérdés
tti (testömeg index) <18:írja ki hogy túl sovány tti>=18de<25 írja ideállis tti>=25de<30 írja túlsúlyos tii>=30 írja veszélyes tulsulyos képlet testömeg (Kg) /magassag (m) négyzetével. Remélem valaki tud segiteni?

2014. ápr. 12. 08:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Be: kg, m

bmi = kg/(m*m)

Ha bmi 25-nél kisebb

akkor Ki: Ön nincs elhízva.

Ha bmi 25 és 30 közé esik

akkor Ki: Ön túlsúlyos.

Ha bmi 30-nál több

akkor Ki: Ön elhízott.

2014. ápr. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ettől még nincs benne if else, csak 3 if.


Úgy javítanám, hogy

Különben ha bmi 25 és 30 közé esik

akkor Ki: Ön túlsúlyos.

Különben

Ki: Ön elhízott.

2014. ápr. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az if-else szerkezet egyszerű. Szívesen elmagyarázom, de azt azért leírhattad volna, hogy milyen nyelvet tanultok (utolsó címkéből ítélve talán C?)

If esetén csak akkor hajtódik végre a blokk, ha a feltétel teljesül. Az alábbi esetben például csak akkor, ha a szam változó értéke 5.

if (szam == 5) {

printf("A szam erteke ot.");

}


Összetett feltételt is meg lehet fogalmazni, azaz megadhatod, hogy hogy két feltételnek egyszerre kell teljesülnie (ÉS logikai kapcsolat, &&-el jelölik), illetve elég legalább az egyiknek (logikai VAGY, ||-el jelölik). Az alábbi eset például akkor teljesül, ha a szam 1 és 5 közé esik (1 és 5 már nem jó):

if (1 < szam && szam < 5) {

printf("A szam 1 es 5 koze esik");

}


If-else: az else akkor fog meghívódni, ha az előtte álló if nem teljesül. Itt például akkor, ha a szam nem öt:

if (szam == 5) {

printf("A szam erteke ot.");

} else {

printf("A szam erteke NEM ot.");

}


Ezt persze lehet cifrázni is, else után is állhat if, így oda is rakhatsz feltételt, amelyet szintén követhet else, és ezt a végtelenségig lehet folytatni... Itt pl szam1-et hasonlítjuk össze szam2-vel:

if (szam1 == szam2) {

printf("A ket szam egyenlo.");

} else if (szam1 > szam2) {

printf("Szam1 nagyobb, mint szam2.");

} else {

printf("Szam1 kisebb, mint szam2.");

}

2014. ápr. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat főleg az utolsónak ha megkérhetnélek hogy megoldanád a feladatott azt nagyon megköszönném azt elfelejtettem sima c-nyelc
2014. ápr. 12. 21:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Persze, majd mi megoldjuk a leckédet, sőt még a szobád is kitakarítjuk, nem?

Na takarodj.

2014. ápr. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem fogom más helyett megoldani a házi feladatot. Nem olyan nehéz, előttem leírták már pszeudókóddal a megoldást, én pedig a C-s szintaktikát. Ez alapján, ha nekiülsz, 10 perc alatt meg tudod oldani, főleg, ha tényleg jó vagy programozásból.
2014. ápr. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat megpróbálom újabb lendülettel most már megértettem szerintem ja és már kitakarítottam :)
2014. ápr. 13. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!