Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ki számít kezdőnek programozás...

Ki számít kezdőnek programozás téren szerintetek? (de programozást tanul)

Figyelt kérdés

Azon kívűl,hogy:"most kezdte el a programozást egy hete".


Hanem pl. valaki 4 éve programoz,de mindig kezdőnek mondjátok.


2014. aug. 8. 20:09
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Hupsz,írtad,hogy kisebb project.:D
2014. aug. 8. 21:40
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát ha azt mondják,hogy írjon meg egy közösségi oldalt, akkor megírja."

Ha nem nagy, nincs benne 5000 funkció, akkor igen. Nem olyan nehéz, csak sok idő.


"Tehát ha azt kapja,hogy op.rendszer, írja meg."

Van kb. 2000 soros op-rendszer is. Igaz, hogy kb. == Win 1.0, de van.


"Tehát ha azt kapja,hogy 3d-s játékot csináljon, akkor megírja."

Betenni 20 modellt, megírni egy primitív fizikát nem nagy dolog DirecX, openGL alatt. Van kismillió segédanyag, majdhogynem egy az egyben másolható is. A problémák ott kezdődnek, ha neked kell megírnod, mert elég alacsony szintűek.


"Tehát bármit kap,írja meg?:D" - Egy ember egy BF4-et sosem fog egyedül megírni, viszont ha azt mondják neki, hogy írj egy algoritmust rakétakilövés utáni rakétakezelésre, teljes fizikájára, stb, akkor igen, tudnia kell, hogy hogyan kezdjen neki (pl. képlet a bizonyos szögben kilőtt gyorsuló test mozgására, amit húz le a gravitáció, rakéta állásának szögének kiszámítása, stb...)

2014. aug. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"Kolléga, ön sem gondolta komolyan, hogy "hiba nélküli", ugyanis olyan nincs."

Van. Csak minden lehetőséget számba kell venni, ami irdatlan nehéz, és egyedül úgysem találod meg, hogy hol lehet még valamiből fail.

2014. aug. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Maradjunk annyiban, hogy a valóságban nincs, és főleg nem egyedül, és minél nagyobb projektről beszélünk, annál kevésbé van (na és abban még meg sem egyeztünk, hogy mit takar a 'hiba' kifejezés).
2014. aug. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Ebben a megfogalmazásban egyetérthetünk.

A sufnituningolt Internet Explorer html-fordítójának helytelen div értelmezését nem tekintem hibának ;D

2014. aug. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 SimkoL ***** válasza:
100%

'Hupsz,írtad,hogy kisebb project.:D' Igen, kisebb dolgokat egyedül kell megoldani, de ugye a programozók is 'szakosodtak' Elég távol van tőlem a web világa - amikor még én kezdtem nem volt :) - ami nekem kell összeszedem. Ha ismersz egy-két nyelvet nem nehéz megérteni egy 'idegent' se. Akarat kérdése az egész. Basic, Pascal után elég 'érdekes' volt a C, C++, PHP és hasonszőrűek. Ha akarsz a szakmával haladni illik tájékozottnak lenni, több nyelvet ismerni. Hiába csak Delphi-ben fejlesztgetek - most már tényleg csak hobby - de illik ismerni a C++-t mivel sok jó kód amire szükségem van abban elérhető. A programjaimnak csináltam egy weboldalt ezért kellett a HTML, PHP, CSS, JavaScript. Amikor még dolgoztam Word, Excel... ezért VB.

Egyetlen dolog van amit nem vagyok hajlandó megtanulni - minek is :) - az a Java.

2014. aug. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"A sufnituningolt Internet Explorer html-fordítójának helytelen div értelmezését nem tekintem hibának"


huge 'mistake' !! :D

2014. aug. 9. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszok lefedték, hogy az önálló problémamegoldó képesség az egyik fontos kérdés. Ezen kívül van egy pár dolog, ami egy profi programozót megkülönböztet egy kezdőtől vagy egy kocaprogramozótól. Az egyik ilyen kérdés, hogy mennyire képes a csoportmunkára. A munkahelyek többségén ugyanis nem csoportban dolgoznak az emberek, tehát az, hogy mennyire képes valaki kooperálni a másikkal, az elég fontos. Vannak nagyon profi, magányos farkasok is, de mostanában egyre kevésbé akarják őket alkalmazni, mert a magányos farkas hozzáállás egyre kevesebb professzionális környezetben elfogadható/támogatott.

És még egy dolog: a feladathoz, a termék vásárlójához/vásárlóihoz tanúsított hozzáállás. Rengeteg fejlesztőt ez nem érdekel, adják neki oda a megoldandó technikai feladatot, és kész. Mások odafigyelnek arra, hogy mi az igény, és képesek az üzleti tervből, a felhasználókkal együttműködve technikai megoldást készíteni. Na, szerintem ez az utóbbi hozzáállás is szükséges ahhoz, hogy valakit nevezhessünk "nem kezdőnek".

2014. aug. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Srapnel ***** válasza:
100%

Bizonyos szempontból kezdő az, aki azzal foglalkozik, hogy melyik nyelvet ismeri és mennyire. A profi nyelvfüggetlenül gondolkodik, max. a paradigmát rögzíti és feltételezi csak.


Az igazi profi úgy érti meg a bonyolult programok működését (fordító, IDE, frameworkök, stb.) és úgy tudja őket használni, hogy van sok jó tippje arra, hogy azt hogyan valósíthatták meg és hogyan működhet a mélyén, vagyis hogy ő maga hogyan írná meg.

2014. aug. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

"van sok jó tippje arra, hogy azt hogyan valósíthatták meg és hogyan működhet a mélyén, vagyis hogy ő maga hogyan írná meg"


Ez is igaz, de az ellenkezője is: nem gondolkodik feleslegesen egy másik absztrakciós szinten, azt használja, ami adva van.

2014. aug. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!