Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Akit a programozás csak...

Akit a programozás csak gimiben kezd el érdekelni,11. ben vgy 12. ben, az felejtse el a programozást?

Figyelt kérdés

Azt látom,hogy akinek való ez a szakma és jó,az nem a főiskola/egyetem előtt 1-2 évvel jött rá,hogy érdekli a programozás.

Hanem pl. már ált.korábn magától,plusszként foglalkozott vele és hát értett a gépekhez.

Akkor akit még nem érdekel ilyen korán,az lesz az,akinek el kellene hagynia a fősuliját?csak az lehet jó,aki már áltban vagyközépiskolábn kezdte el az egészet?


2014. jún. 15. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól mert 10 évet gányol valaki valamilyen nyelven vagy kiírogatja 30 nyelven a "hello world"-öt még nem lesz jó programozó később.


Ha valóban a tudását fejleszt normális szakmai anyagokból, akkor valószínű elég jó fejlesztő lesz, de az nem jelenti azt, hogy te kevésbé lennél jó.

2014. jún. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha érdekel és nem "fellángolás", meg a "ú hacker leszek fíling" miatt, akkor nem kell elhagyni.


Inkább az aki rögtön programozni akar, játékot készíteni, nulla matematikai érdeklődéssel és ismerettel érkezik. (Első néhány félév alapozás, többnyire matek.) Esetleg a lusták, kevésbé tanulékonyak, de ez már ezer dolgon múlik.

2014. jún. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Engem fősuli közepe felé kezdett el érdekelni a programozás. Utolsó félévben már a suli mellett dolgoztam teljes állásban szoftverfejlesztőként és azóta is ott dolgozom. Ha minden délután csak 2-3 órát programozással töltesz, 1 év után már simán össze tudsz rakni kisebb grafikus felületű játékokat, ami már használható tudásszint egy junior fejlesztői álláshoz. Persze munkahelyen is az első félév általában betanulás.
2014. jún. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.:)


Nem fellángolás, már 1-2 évet töltöm a fősulin, de *zarnak érzem magam.

2014. jún. 15. 12:11
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja és sose akartam hecker lenni,meg menőségből programozó lenni.
2014. jún. 15. 12:12
 6/7 SimkoL ***** válasza:

Én technikai okok miatt - nem volt számomra elérhető árú számítógép, '80-as évek - huszonévesen, család, munka mellett kezdtem el tanulni. Ha érdekel mindegy a kor bármit el lehet érni. Persze kell hozzá a matek, szerintem néha túlzásba is viszik, és a józan paraszti ész, logika. Az angol tudás az alap. Kis lépésekben érdemes haladni egy jól kiválasztott nyelvben. A C-t tartom legjobbnak mert nagyon sok nyelv arra 'épül'. Bár én Basic-cel és Pascal-lal kezdtem de már a mai eszemmel C-vel kellet volna. Ha megnézed a [link] oldalon láthatod, hogy a 'sima' C még mindig a toppon van. Semmi esetre sem ajánlom kezdetnek a C# és társait mert nem lesz belőled egy 'talpraesett' programozó. Ha kevés utasításkészlettel is meg tudsz oldani egy 'komolyabb' feladatot nem lesz gondod az életben bármilyen magasabb szintű nyelvvel sem.

Amúgy a programozás nem egy nagy ördöngősség, csak sokan túlmisztifikálják.

2014. jún. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát,most ott tartok,hogy amiért egy tök alap dolog nem megy, maradok a suliban tanultaknál. Azokat gyakorlom,megtanulom és annyi.
2014. jún. 15. 12:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!