Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Honnan tanuljam tovább a...

Honnan tanuljam tovább a programozást?

Figyelt kérdés
Elkezdtem pascalozni, és a tudásomat különféle magyar / idegen oldalakról illetve youtube videókból szedtem össze. Már oda vissza megy: crt unit kezelése, tömbök, fájlkezelés, constansok, változók, eljárások, ciklusok, feltételvizsgálat. Miből tanuljak tovább? Könyv vagy honlap? Nekem az is elég lenne, ha valaki leírna egy listát, hogy azokat tanuljam. A válaszokat előre is köszönöm.

2014. márc. 9. 14:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ideje lenne valami szélesebb körben elterjedt nyelvet tanulgatni, pl. C#, PHP, Java stb.
2014. márc. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én C++-t ajánlom.
2014. márc. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Programozni az internetről is könnyen meg lehet tanulni, ha van érzéked hozzá és tudsz angolul. Viszont én is inkább vmi más nyelvet ajánlanék, a Pascal elavult és sehol nem használják már.
2014. márc. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

(A második vagyok)

Én is csak most tanulgatom a C++ nyelvet. Már elég jól megy. Én QT-t használok hozzá, amivel tök könnyen lehet jót és szépet csinálni. Ajánlom neked is. Én is Pascallal kezdtem, aztán áttértem C++-ra. Először nagyon bonyolultnak fog tűnni a C++-s kód, én pl. kétségbeestem mikor megláttam 1-et, meg talán kicsit nehezebb is megérteni mint a Pascalos dolgokat, de amint megértetted tök 1x-ű az egész ;)

2014. márc. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 iostream ***** válasza:

"de amint megértetted tök 1x-ű az egész ;)"


Nem, a C++ akkor sem egyszerű, ha megértetted.

2014. márc. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A kérdésemre még nem kaptam választ. :D
2014. márc. 9. 22:34
 7/11 anonim ***** válasza:
De, kaptál, csak te nem vagy képes feldolgozni a választ.
2014. márc. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A kérdés az volt, hogy pascalban mi lenne a következő lépcső. Ha te erre találsz választ...
2014. márc. 9. 23:19
 9/11 anonim ***** válasza:
60%
Hagyd a Pascalt a fenébe. Régi nyelv.
2014. márc. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek, a Pascal-ról nagyon ajánlott modernebb nyelv felé fordulni. Köztes megoldásként, mehetsz tovább Delphi-re. Ha mindenáron Pascal-ozni akarsz, akkor mondjuk játszhatsz a grafikával.
2014. márc. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!