Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ki számít kezdőnek programozás...

Ki számít kezdőnek programozás téren szerintetek? (de programozást tanul)

Figyelt kérdés

Azon kívűl,hogy:"most kezdte el a programozást egy hete".


Hanem pl. valaki 4 éve programoz,de mindig kezdőnek mondjátok.


2014. aug. 8. 20:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%

Főállásban 4 év gyakorlattal már kezded súrolni a senior kategóriát.


Hobbi programozással 20 év után is lehetsz kezdő.

2014. aug. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk aki elvégzett egy infós fősulit szoftverfejlesztés szakirányon, az kezdő. Feltéve ha nem puskázta ki a tárgyakat!
2014. aug. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 SimkoL ***** válasza:
100%
Nem az eltöltött idő számít. 'Hobby programozóként' egy év után is jól kerestem alkalmi munkákkal. Van olyan 'hivatásos' aki 10 év után sem tud magától egy programot, ötletet normálisan megvalósítani. Években nem mérhető a tudás 'nagysága', mértéke.
2014. aug. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván én se az időt tartottam fő szempontnak. De ha már 4 évet lehúztál a szakmában és nem vagy munkanélküli, nyilván össze tudsz ütni egy programot.


A 20 év hobbi programozásnál pedig feltételes módban beszéltem. Nyilván ha nagyon érdekel és sokat tanulsz, gyakorolsz, akkor lehetsz profi. De van aki 20 év programozgatás után sem tud felmutatni semmit sem.

2014. aug. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszi.:)

És milyen programok elfogadható szintűek? Pl. egy számológép? Egy naptár?Sima képmegjelenítő?


Vagy csak pl. notepad++, böngésző,stb szintű programok számítanak?

2014. aug. 8. 21:11
 6/20 anonim ***** válasza:
57%
Onnantól már nem számít az én (valószínűleg kissé célirányos, de nem jó értelemben) értékrendjeim szerint kezdőnek, ha weben meg tud írni egy hiba nélküli webshopot, persze admin felülettel, stb, asztalin pedig összedob egy openGL/DirectX programot, ahová be lehet importálni egy .obj fájlt, és ezt követően a program elkezni 360°-ban körbejárni. Persze, tudom, az a kategória, hogy akár össze is lehet másolgatni.
2014. aug. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
75%

Számológép biztosan sehol sem számít. :) Az kb. 1 nap alatt összemásolgatható a netről, nulla tudással.


Mondjuk egy ID3v1 szerkesztő már nem olyan rossz, de ne várd hogy hasra essenek tőle.

2014. aug. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"ha weben meg tud írni egy hiba nélküli webshopot"


Kolléga, ön sem gondolta komolyan, hogy "hiba nélküli", ugyanis olyan nincs.

2014. aug. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 SimkoL ***** válasza:

'Mondjuk egy ID3v1 szerkesztő már nem olyan rossz' az utolsó 128 byte 'összefirkálása' nem egy nagy dolog, középiskolás szint :)

Én akkor tartok valakit egyáltalán programozónak, ha kap egy feladatot és egyedül kitalálja, hogy hogyan kellene megvalósítani, anyagot gyűjt hozzá és el is készíti. - jó nem egy hatalmas projekt, egy kisebb dolog -

Lehet, hogy részemről nem jó megközelítés - mivel ~30 éve mindig egyedül szórakoztam - de egy programozó legyen kreatív, találja fel magát. A mai internetes világban minden elérhető, csak tudni kell keresni.

2014. aug. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Tehát ha azt mondják,hogy írjon meg egy közösségi oldalt, akkor megírja.

Tehát ha azt kapja,hogy op.rendszer, írja meg.

Tehát ha azt kapja,hogy 3d-s játékot csináljon, akkor megírja.

Tehát bármit kap,írja meg?:D

2014. aug. 8. 21:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!