Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » ASP . Net MVC vs PHP. Mik a...

ASP . Net MVC vs PHP. Mik a vélemények?

Figyelt kérdés

2014. jún. 29. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

ASP.NET csak is kizárólag Windows-os szerveren tud futni, mert feltétele a Windowshoz gyártott .NET Framework.


PHP annyival jobb, hogy platform független, így bármely OSen futó képes (csak ahoz megfelelőt kell feleszedni).


MVCt, meg hibásan képzeled el. Az eredetileg csak egy programozási módszer, amit egyes nyelvekbe szándékosan beleerőszakoltak. Ugyanezt a MVCt megtudod valósítani PHP alatt is.


Én használtam már mind2 nyelvet, de a php jobban tetszett.

2014. jún. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valóban az MVC maga a szemléletmód, ezt bármilyen nyelvvel lehet alkalmazni.

PHP-vel előszeretettel használják.


A kettő közül nekem is inkább a PHP jött meg, nem csak azért, mert "függetlenebb", de "egyszerűbb" is.

2014. jún. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Esetleg egy egyszerűbb példán keresztül le tudnád írni, hogy hogy néz ki PHP-ban az MVC?

Hogy kell elképzelni a view frissítéseit?

2014. jún. 30. 08:47
 4/5 anonim ***** válasza:

URL: <domain>/controller/action/param1/param2/param3/...


.htaccess-el beállítod, hogy az URL pl. így, vagy ahogy szeretnéd nézzen ki. Én ezt a módszert használom. amit fent írtam.


Nekem ez a .htaccess-em tartalma:

RewriteEngine On

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -s [OR]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -l [OR]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d

RewriteRule ^.*$ - [NC,L]

RewriteRule ^.*$ index.php [NC,L]


Mindig az index.php-ból indulok ki, legyen az akármilyen URL. Így a URL-t a $_SERVER['REDIRECT_URL'] tömbindex kapja meg. Ha csak simán <domain> szerepel /-ek nélkül ez nem létezik, így oldom meg. $url[0] kapja a controllert, 1-es az akciót, 2 és afelett a paramétereket:


if(isset($_SERVER['REDIRECT_URL']))

{

$url = array_slice(explode('/', $_SERVER['REDIRECT_URL']), 1);

}


majd késöbb:

$Cont = $url[0];

$Act = $url[1];


php5.4.-en mökszik ez a módszer: (new $Cont())->$Act();

php5.3.-on ez 2 sor.


A paramétereket 1000 módszervan rá, hogy átadd. vagy fgv paraméterként, vagy egy másik osztálybol hívod le.


(new $Cont())->$Act();

Ez más módon így néz ki:

$Obj = new $Cont();

$Obj->$Act();


Ez adja is önmagát, hogy Controllerek lényegében bizonyos Akciók egy halmazát tárolja.


Ezt még lehet, fűszerezni olyanokkal, hogy:

- paraméter darabszám ellenőrzés a megfelelő actionra

- paraméter alapértelmezés beállítás, ha nem létezik

- alapértelmezett akció, ha akció nincs az URL-ben megadva, vagy hibásan van megadva

- alapértelmezett controller, ha URL-ben nincs megadva, vagy hibásan van megadva

- hibás URL esetén mi a teendő

- hibás paraméter esetén mi a teendő, pl. szöveget vársz és valaki mondjuk beír egy számot.

stb... stb...

2014. jún. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

(Előző vok)


Modelt-t meg a Controller kezeli.

View-ot meg a Controller tölti fel, majd a végén futtatok egy View osztályt, ami a kimenetet állítja elő.

2014. jún. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!