Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit ajánlanátok? Melyik...

Mit ajánlanátok? Melyik iskolát végezzem el, hogy jó programozó legyek? C++, C, Php, Mysql.

Figyelt kérdés

Jövőre új érettségit szeretnék tenni matematikából és informatikából. Viszont addig szeretnék okj-n tanulni programozást, melyiket ajánlanátok? Vagy ti hol tanultok/tanultatok? Utána eltudtatok helyezkedni, vagy biztosítanak szakmai gyakorlati helyet?

A válaszokat előre is köszönöm!



2014. jún. 25. 11:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm webprog-al, sehol nem kapott állást, ezért jelentkezett progtervezőre,ma már az RFID labor alkalmazottja....azért nem mind1 :D PTI-n is tanulsz webfejlesztést, egyszerűen fel kell venned azt a tárgyat ennyi, szaktáraim olyan php-ket nyomnak hogy köpnyi-nyelni nem tudok.


Az a nagyon okos ember, aki nem tudja mit keres az informatika szó a progtervezőben, annak csak gratulálni tudok......valszeg azt hitted erre a szakra jársz, aztán kvára nem :D

2014. jún. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha alacsony szintű beosztottként, csupán részfeladatokat végezve szeretnél dolgozni, akkor valóban felesleges a programtervező informatikus, mert ott webes fejlesztést nem igazán tanítanak.


Viszont, ha komoly webes fejlesztés akarsz végezni, akkor egyrészt tudnod kell azokat az alapozó tárgyakat, amelyeket minden programozónak, másrészt pedig például az osztott rendszerekkel nagyon tisztában kell lenned, a matematikai, algoritmikai háttérrel úgyszintén. Az olyan weboldalak esetén például, mint a Facebook, doktori fokozattal rendelkező matematikusok, informatikusok, mérnökök kellenek, hogy egyáltalán üzemben lehessen tartani ekkora forgalom mellett. Tehát ha ilyen komolyabb munkában gondolkozol, és nem csak kis website-ok készítésében, akkor a Programtervező Informatikus Bsc. nem hogy elengedhetetlen, hanem éppen még kevés is ahhoz. A webes felületek kivitelezése csak egy nagyon pici része ennek a folyamatnak, és ahhoz minimális tudás kell a többivel összehasonlítva.

2014. jún. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

"Az a nagyon okos ember, aki nem tudja mit keres az informatika szó a progtervezőben, annak csak gratulálni tudok......valszeg azt hitted erre a szakra jársz, aztán kvára nem :D"


Nos igen. Egyetértek. Aki amiatt panaszkodik, hogy az egyetemen állandóan csak matekkal meg elméleti dolgokkal tömik az ember fejét, nincs semmi "informatika", az egyrészt az egyetemi képzést, mint képzési modellt, másrészt magát az informatikát nem érti. Hiszen az, hogy hogyan kódolj le egy már ismert algoritmust valamilyen programozási nyelven, az nem egyetemi képzés témaköre, hanem egy gyakorlati ismeret. Erre egy szakképzésen kicsit több hangsúlyt fektetnek, de igazából ezt csak önálló munka során lehet elsajátítani. A másik pedig, hogy mély elméleti ismeretekre azért van szükség az informatikában, mert ideális esetben egy percet sem töltesz triviális dolgok leprogramozásával, hiszen a programozás nem arról szól, hogy újra és újra megírod ugyanazt. Ilyen esetben általában egyszerűen megteheted, hogy beimportálod egy library-ből... Triviális dolgok leprogramozására tehát ritkán van szükség. Vagyis, a munka nagy része új modellek tervezése, új algoritmusok kidolgozása, vagy meglévőek finomítása, illetve meglévő algoritmusok és programok újabb hasznosítási módjainak megismerése, fejlesztése. Sőt, e mellett nagyon sokk szokott lenni az üzemeltetési jellegű feladat is, na meg elsősorban a debug.


Szóval az én szerény véleményem, hogy pusztán gyakorlati ismeretekre alapozni egy egész karriert, nagyon nagy butaság volna.

2014. jún. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Abban igaza van a korábbi válaszolónah, hogy ég és föld a különbség az FSZ és a BSc között.

A többi amit írt szimplán hülyeség.

2014. jún. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
54%

A magyar felsőoktatás nem az eredményességről, hanem a papírról szól. Bármit választasz tele leszel felesleges tárgyakkal, amik mellett az igazán fontosakra nehezen jut időd.

Mindemellett elte progmat, bme, pannon programtervező ezek erősek.


DE programozni magadtól fogsz megtanulni, bárhova mész.

2014. jún. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Azért a "felesleges" elég relatív fogalom.

Kinek mi számít annak.

2014. jún. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

A Programtervező informatikus szakon nagyon kevés olyan tárgy van, ami nem fontos. Például az analízis sok embernek kevésbé fontos. De ez meg pl. Matematikából az alapműveltség része.


Az olyan tárgyak, mint a menedzsment ismeretek vagy a közgazdaságtan valóban feleslegesek. Nem azért mert nem tudja hasznosítani a hallgató ezt a tudást. Mert tudná, hogy ha lenne olyan színvonalon a tárgy. De mivel elég gyenge, így tényleg nincs értelme.


A többi tárgy viszont tényleg korrekt. Beszarsz mire elvégzed. Pedig ez nem is a BME :-D ha értitek a viccet...

2014. jún. 26. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! :)

Szerintem maradok a programtervező mellett. Idén megjelöltem az EKF-en a szakot, ha nem sikerül nem érem el a ponthatárt, akkor új érettségi matek, info, és FSZ-re elmegyek szintén programtervezőre, mert ott elérem a ponthatárt. Legalábbis a felvi pontszámító kalkulátora azt dobja ki, hogy FSZ-re igen ANA-ra nem. Érdekes, de hátha sikerül idén.

Köszönöm a válaszokat! :)

2014. jún. 26. 09:10
 19/21 anonim ***** válasza:

@ Azért a "felesleges" elég relatív fogalom.

Trollkodhatunk ha gondolod, addig is engedd meg, hogy egy nálunk bölcsebb ember szavait idézem, ami évtizedek óta igaznak bizonyul


"Az egész oktatás ügyet áthatja egy nagy tévedés. Egy óriási tévedés, ami abból áll, hogy azt hiszik, hogy a könyv arra való, hogy az ember a tartalmát belenyomja a fejébe. Az én nézetem szerint a fej az gondolkozásra való. És a könyv arra való, hogy ne kelljen mind azt itt tartani. Azt sokkal egyszerűbb a könyvtárban tartani - ugye? És akkor a fejemet használhatom sokkal jobb dolgokra: Gondolkozásra például. De ha a fejemet megtöltöm szecskával (szóval mindenféle adattal), akkor azt nem tudom használni semmire. És ezzel meg is bénítják, ezzel borzasztó kárt tesznek, mert megbénítják az embert. Mert ez a sok szecska, ami az ember fejébe belemegy, az úgy is elpárolog, abból semmi sem marad, azt az ember mind elfelejti. Ami megmarad, az a Tudomány, vagy Művészet, vagy a szépség szeretete, az, hogy egy problémát próbáljon megoldani, a tettre készség. Ezek az egyéni kvalitások, ezek a fontosak!"


"A tudományokat azokat át kell élni! Az, hogy én a kísérleteimmel élek. Shakespeare-t azt nem megtanulni kell, hanem átélni kell - ugye? A zenét nem megtanulni kell, hanem azt megélni."

2014. jún. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

De pont ez az, hogy a tárgyak nem feleslegesek.

Sok, ez igaz, de gondolkodni tanítanak meg és meglátni az összefüggéseket.

2014. jún. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!