Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy operációs rendszert...

Egy operációs rendszert szeretnék írni. Hogy induljak el?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem vagyok normális, de itt van a nyár, valamivel el szeretném foglalni magam, és akkor legyen hasznos (tanulok belőle...).

Matek-Infó osztályba járok, az infó jól megy. C++ -t tanulunk, de valamennyire tudok Pascalba, meg Javába programozni, Objektum Orientált programozással nincs bajom, szálkezelés megy (úgy ahogy).

Nem akarok világmegváltó operációs rendszert írni, de örülnék, ha mondjuk a linux kernelt felhasználva lenne egy olyan operációs rendszerem, ami le tudja fordítani az általam írt programokat, tudja futtatni azokat, menteni, és hasonlók.

Legjobb az lenne, ha én írnám meg a kernelt is, de szerintem az nagyon hosszú lenne.



2014. jún. 23. 15:57
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Hát ez nem mond semmit ez az oldal. :D
2014. jún. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

"Amúgy ha jól emlékszem, különböző processzusok között vannak szétosztva a feladatok, amiket a számítógép végre kell hajtson, adattárolás: gondolom a RAM (pl. egy programba a változók értékét ott tárolja)"


Egyáltalán nem. :)

2014. jún. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
2014. jún. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

[link]


A Linux 0.0.1 forráskódja nézegetni:

[link]


és

Andrew S. Tanenbaum:

Operációs rendszerek

2014. jún. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 SimkoL ***** válasza:
70%
Tudod az egész ötlet akkor bukott el amikor ezt a kérdést kiírtad ide.
2014. jún. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
29%

MiskoL! Te csönd.


A hosszú úgy is az első lépéssel kezdődik.

Ahogy egy sikeres cég is egy gondolattal kezdődik.


Az egy másik dolog hogy csak a kitalációk 0,00002%-a valósul meg, de honnan gondolod, hogy nem éppen ő lesz az?


Ő legalább valamit tesz azért, hogy jobb legyen és valamelyest közelebb kerüljön a megvalósításhoz, még akkor is ha lehetetlenséget súrolja a megvalósítási volumene. De akkor is tanul belőle, nem úgy mint a gyk-nak a 99%-a.


Nekem az egyik álmom, hogy MMO-t készítsek egy saját csapattal. És én nem vagyok gyerek a 24évesen és lassan az egyetemet vége felénél.


Az a baj ezzel a kibszott világgal, hogy a felnőttek csak célt látnak, álmokat nem nagyon, mert a teljesítés bekorlátozza a látóteret.

Nézd meg a gyerekeket, akik még 8-14évesen kitalálják "én ez akarok lenni" féle álmokkal. Nekik még van álmuk. Aki ezt elveszíti felnőtt korára, az el is vesztette az önmegvalósítását.


Szóval az a kérdés: Van-e értelme olyan álmot üldözni ami lehetetlennek tűnik? (pl. ez?) Persze, mert mindenből lehet tanulni.


Volt egy eset Amerikában (forrást nem tudok mutatni), hogy a tanár nő kérte a gyerekeket, hogy írják le mit akarnak majd később csinálni. Gyerek leírta, hogy szállítmányozással akar foglalkozni, mert van jó ötlete. Tanárnő "kiröhögte". Azóta az ő szállítmányozási cége Amerikában a Top3-ban van.


Erről ennyit.

2014. jún. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim válasza:

Mi epp egy MMO-t keszitunk ha erdekel :)

[link]

2014. jún. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 SimkoL ***** válasza:
76%
#16: Elérhető célt kell kitűzni mert nem lesz sikerélmény. Ha nincs sikerélmény elmegy az ember fiának a kedve az egésztől. A kérdező felkészültségéhez pedig nem való egy op. rendszer megírása.
2014. jún. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
47%

Kedves kérdező!

A c++ ismereteid rendkívül hasznosak lehetnek egy operációs rendszer megírásában. De önmagában nem elég. Sőt, ami azt illeti kevés. Itt inkább c-re és assambly ismeretekre lenne szükség. Illetve hardverközeli ismeretekre is.

Próbálj meg előbb erre a két nyelvre átállni. Bár a c-s részeket is értelemszerűen megírhatod c++-ban is.

De az assambly-t nem tudod kihagyni. A linux alapú op. rendszerhez, ami karakteres volna: ismerned kellen annak rendszerhívásait. Nem egyet kettőt legalább 100-at. Ez alapján írnod kéne egy bash klón-t aminek megint nincs értelme( a spanyol viasz újrafeltalálása miatt)

Próbálj meg inkább mindezek előtt egy virtuális gépen futtatni egy olyan "nem operációs" rendszert, ami bootolásból kiír egy szöveget.

Ehhez

[link]

Itt találsz segítséget.

Ez tiszta assambly lesz sajnos.

De pl. a hello world bootloader keresés is igen értelmes találatokat ad.

Ha ezzel megvagy, haladj szépen sorjában:

-írj programot ami a billentyűzetről képes karaktereket kiírni. Ez már sokkal nehezebb feladat lesz.

A számítógép a billentyűzetről soha sem a betű kódját kapja meg, hanem a karakter sorszámát. Ezeket konvertálnod kell előbb karakterekké. Ehhez mondjuk Tannenbaum Operációs rendszerek című könyve adhat segítséget.


Tehát két dolgot tehetsz:

1.) Feladod(sajnos sokan itt buknak el az ilyen ötletek)

2.) Megpróbálsz egy primitív linux alapú operációs rendszert írni(magyarán újraírod egy karakteres rendszer főbb parancsait beleértve a bash-t is)

3. Az általam leírt módon indulsz el, így később esélyed lehet egy új operációs rendszer írására.

2014. jún. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:

Szgép architecturákhoz kell értened elsőként. Az oprendszerek folyamatok, mem kezelés várhat. Adatot beolvasni a ramból kiirni oda v a vinyora, akkor regiszterek melyik mire való, milyen parancsok mit csinálnak egyes regiszterekkel.. Bitek, hexaszámok, digitális hálózatok ilyenekkel kell foglalkoznod. És elsőre nem pc-t kell programozni mert egy olyan cpu utasításkészlete túl tág. AVR v PIC microchipekkel kezd (uC) azoknak kb 100 utasítása van és a uC architektje is 1xű.

Itt van nekem Á megvan:

ATmega16/32,ATmega406 utasításkészlet ki van nyomtatva igen kb 4 oldal és olyan 100 valamennyi ut. Am hobbielektronika.hu-n van ilyen uC-ről tutorial. AVR assembler néven keresd a cikkek között. Ennek van értelme nekiállni mert el fogsz érni célokat és át fogod látni h egy opre mibe is kerül ezek után.

Ha akarsz küld privátot magam is foglalkoztam ilyenekkel és ez a uC-es dolog szintén tervbe van. Jah az egyetlen hátulütője h az elektronikai részét is meg kell csinálni. Forrasztgatni, bekötni feszt szabályozni áramellátás stb. De legalább nem lesz olyan szemkifolyós egyésznapos gépnézős amibe bele lehet unni.

2014. jún. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!