A diédercsoportok fogalmának az informatikában milyen hasznosításai vannak?
bsz vizsgán nem buksz meg -> lehet diplomád.
(Egyébként szerintem nem ez a legnehezebb fogalom a témában, miért pont ezt választottad?:)
Mert a többinek láttam értelmét, és java részét használtam is már a munkám során. De ezt maximum, mint példa, tudom értelmezni. Nem látom a hasznosságát.
Azt meg kb. leszarom, hogy lesz-e diplomám, állásom anélkül is van :D Tanulni mentem az egyetemre
Ha valóban tanulni mentél oda, akkor tudnád, hogy nem minden fogalomnak van haszna a hétköznapokban. Sok - főleg a matematikai - fogalom csak az elméleti, kutató munkákban kerül elő, számításelmélet, helyességbizonyítások stb. Olyan területeken, amiket az átlag informatikus nem, vagy nagyon ritkán alkalmaz. Mezei prograzmozóként nem fogsz ilyenekkel foglalkozni.
A diéder csoport mint olyan, valószínűleg grafikai alkalmazásokban kerülhet elő, azon belül is inkább a használt algoritmusok elméleti alapjaként.
"Ha valóban tanulni mentél oda, akkor tudnád, hogy nem minden fogalomnak van haszna a hétköznapokban. Sok - főleg a matematikai - fogalom csak az elméleti, kutató munkákban kerül elő, számításelmélet, helyességbizonyítások stb."
Ezzel tisztában vagyok, és sok mindennek az alkalmazásait el is szokták mondani az órán. Amikor ezt vettük, nem figyeltem annyira, most vizsgára készülésnél értettem meg normálisan. De, csak mint triviális példa, tudom értelmezni, mert alkalmazási területét nem láttam, a jegyzetünkben sem szerepel több róla.
Pont ezért kérdeztem, hogy szerintetek mi lehet. A konkrét alkalmazásokra, legalábbis említés szintjén lennék kíváncsi, már persze, ha van ilyen.
Például a kvaterniók is csak mint triviális példa szerepelnek nálunk, azokat semmire nem használjuk. Tudtommal más tudományokban (pl fizika), a csoportelméletnek komolyabb alkalmazása van.
Szerintem a diédercsoport példa értékű volt. Nyilván ha valamiért egy n-szög csúcsainak cserélgetése a feladatod, akkor jól jöhet a gondolat, hogy ezek egy csoportot alkotnak, de azért ez mégsem egy túl jellemző feladat.
Viszont pl.:
Ez egy érdekes gondolat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!