Hogy kezdjek hozzá a tanuláshoz ha hacker szeretnék lenni és nem pedig script kiddie?
Elsőnél a pont.
A hackerkedés illegális dolog,azt SEHOL nem tanítják,meg amúgy is elfognának a rendőrök és mehetsz a börtönbe.Sok ember már azt hiszi magáról,hogy nagy hacker mert megszerezte a barátjának a facebook jelszavát.
Programnyelvet megtanulni elég hosszadalmas és még csak nem is fogsz vele nagyon heckerkedni. Szerencsére ez nem így működik. Az embernek rá kell erre éreznie, hogy az lehessen. Ezt senki sem tanulta ki magától...
Ha megtanulsz egy nyelvet és tudod hogyan akaszd ki a gépet akkor legfeljebb le fog fagyni, mert pl.- végtelen ciklusba küldted, vagy ismeretlen memóriacímeket használtál. De egy újraindítás után minden helyreáll!
Az igazi heckerek viszont tudják azt hogy egy-egy rendszert, hogyan törjenek fel és hogyan jussanak be tűzfallal meg egyéb vírus- és féregírtó programokkal védett helyekre. Ha nagyon elszánt vagy először ezeket tanulmányozd, hogyan is működik. Mik a gyorsbillentyűk, titkos menük, és a CMD!
"Normális programnyelveket eddig nem tudok, gondolom párat meg kéne tanulnom. De melyikkel kezdjem? "
Érdemes struktúrális tanulónyelvekkel kezdeni - Basic-kel, Pascallal (ezt tanítják leginkább az általános-/közép- és főiskolákon előszeretettel - bár már kissé eljárt felette az idő), vagy Pythonnal - és ott megtanulni a programozás alapjait (Logot vagy Sketchet azért nem említettem, mert valószínűsítem a kérdező már felső tagozatos/középiskolás).
Ezek után érdemes az objektum-orientált és kicsit szárazabb nyelvek - C, C++, C#, Java,... - irányába orientálódni.
"Egy programnyelvet megtanulni mennyi idő?"
Az alapokat megtanulni pár év alatt meg lehet tenni - viszont az informatikában is igaz: "a jó pap holtig tanul mégis bután hal meg".
"ha hacker szeretnék lenni és nem pedig script kiddie?"
Ajánlott olvasmány: [link]
"A hackerkedés illegális dolog"
Mióta illegális művészi szinten megtanulni programozni, problémákat megoldani, nyílt forrású programokat írni, az informatika világában alkotni?
A hacker ugyanis nem azonos a csak és kizárólag romboló célzatú crackerrel - a téves asszociációt csak a média fogadatlan prókátorai honosították meg a köznyelvben.
Így vált minden számítógépes rendszer elleni támadás hackertámadássá, így vált a túlnyomórészt script kiddieket tömörítő Anonymous hackercsoporttá.
"Sok ember már azt hiszi magáról,hogy nagy hacker mert megszerezte a barátjának a facebook jelszavát."
Tegyük hozzá, helytelenül.
"Az igazi heckerek viszont tudják azt hogy egy-egy rendszert, hogyan törjenek fel és hogyan jussanak be tűzfallal meg egyéb vírus- és féregírtó programokkal védett helyekre."
Lehet - sőt biztos is - hogy tudják, de nem használják ki, hisz a hacker alaphabitusa az alkotás, nem a céltalan rombolás.
Köszönöm a válaszokat. Az első 2 nagy hülyeséget írt, ugyanis hackernek lenni nem illegális és nem is életpálya. Ha azt írtam volna hogy pl: "gördeszkás akarok lenni" az se életpálya. Ez is ugyanilyen. Amúgy is aki úgy gondolja hogy a hacker feltétlenül illegális munkát végez az nem ismeri a fogalom valódi jelentését. A hacker egy nagy tudással rendelkező személy az informatika világában aki a rendszer logikáját ismerve és azt használva/kijátszva éri el a célját és oldja meg a problémáit.
Amíg ezt a tudást az ember nem olyan dolgokra használja addig nem illegális.
A másik meg hogy "ezt nem tanulni kell hanem ráérezni" az megint hülyeség. Jó, nyilván egy idő után már az számít, de tanulás nélkül egy idegen nyelvre se tudsz ráérezni.
Akik most jók ebben azoknak is el kellett indulniuk valahol... csak azt kérdeztem hogy hátha tudja valaki hogy hol.
Hmm nem tanítják sehol?
Dehogynem.
Illegális?
Hát, engedély nélkül bizonyos rendszerek biztonsági tesztelése, még ha nem ártó szándékkal is, az.
De a hacker szó eredeti értelmében tényleg a művészi szinten programozó emberekre illett. Sőt, nem is kell feltétlenül a programozásnál leragadni.
Ha valaki szétkap mondjuk egy nyomtatót, módosítja/átalakítja, valami plusz funkciót ad hozzá, ő is nevezhető hackernek. Hardver hackernek.
Ezen a téren pedig szintén sok terület van. Találkoztam sok, nagy tudású emberrel, de mégsem érthet mindenki mindenhez. Vannak akik főként az exploit írásra mennek rá, vannak akik a vezeték nélküli hálózatokat boncolják ízekre, vannak akik a vírusirtókat verik át.
Persze, valamilyen szinten mindenhez érteni kell legalább egy kicsit. De minden területbe teljesen belemerülni már-már fizikai képtelenség.
A korábban linkelt hacker-howto egy hasznos olvasmány. Mindenkinek onnan kellene elindulnia.
Ha pedig mindenképpen egy programozási nyelvet is akarsz tanulni (akarsz, azért az IT biztonsággal foglalkozó emberek sok esetben maguknak is írnak kódot), akkor hasznos eszköz lehet a Perl, vagy még inkább a Python.
Ez utóbbiban rengeteg eszköz készült (pl.: sqlmap) és sok könyvtár van hozzá, ami megkönnyíti a munkát (pl.: requests, scapy).
Tudjátok erre ez a szép mondás:
"Aki ért hozzá az csinálja... aki nem az beszél róla (tanítja)"
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!