Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek neki a C++nak?

Hogyan kezdjek neki a C++nak?

Figyelt kérdés
Vannak pascalos előismereteim, de tudom, hogy ezek nem sokat számítanak. A lényeg az, hogy valamilyen szinten már elsajátítottam a programozó gondolkodásmódot. C++ -hoz melyik a legideálisabb fordító? Honnan kezdjek el tanulni? A válaszokat előre is köszönöm.

2014. márc. 10. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én az objektumorientált programozást próbálnám megérteni először.
2014. márc. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tengor ***** válasza:
Nézz szét a neten és keress könyveket, amik a témát taglalják. Utána amelyik szimpatikus, azt kezd el tanulmányozni!
2014. márc. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


A fenti linkek tökéletesek kezdésnek. Ha tényleg érdekel persze vehetsz magadnak egy könyvet is.


Fontos, hogy a C++ egy OOP nyelv. Tehát mindenképpen tisztában kell lenned a OO elvekkel. Ezenkívül fontos, hogy C++-ban programozz ne C-ben.

Szintén fontos, hogy a fordítók engedik a C nyelvet is, de rossz beidegződéshez vezet, ha nem tisztán C++-ban írsz. Munkahelyen amúgy sem tűrik az ilyet. Például egy


typedef struct valami { ... };


-al könnyen lejárathatod magad C++ szakmai interjún.

2014. márc. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ugy kezdj neki, hogy előbb C-t tanuld meg csinálj benne 1-2 trükkös progit pointerez keresztbe-kasba aztán ha már ugy érzed kezd el a C++-t.

fordítók:

-C-hez gcc, C++-hoz g++ meg van intel-es fordító is a Visual Studioval pl.

2014. márc. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!