Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Python programozás?

Python programozás?

Figyelt kérdés

Üdv!

Nagyon új vagyok ebben az egész programozás témában és egy kis segítséget kérnék a házimhoz!


Tehát aki tud segíteni az légyszi írjon privátot vagy egy kommentet.

Köszönöm előre is! :)



2014. márc. 1. 16:07
1 2
 1/15 Tengor ***** válasza:
50%

Ez nem privát segítő szolgáltatás.

Írd le mi a problémád, írd le, hogy meddig jutottál és akkor majd aki tud segít!

2014. márc. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A feladatom:

Piton program, mely bekéri egy üzem dolgozóinak létszámát, majd a dolgozók adatait:

-név

-munkába állás évszáma

-órabér

-ledolgozott órák száma

A program készítsen fizetés listát, mely tartalmazza a dolgozók nevét és a fizetési adatát.

A program keresse meg és függvénnyel írja ki a legmagasabb óradíj értéket. Továbbá keresse meg algoritmussal és írja ki a legrégebben a cégnél dolgozó munkás nevét és a belépési dátumát.

A program számítsa ki az összesen ledolgozott munkások által órák számát.

Keresse meg, hogy hány munkás dolgozott 40 óránál többet azon a héten.


Ez a feladatom és idáig jutottam:

print 'Üzem program'

print '============'

print

2014. márc. 1. 16:27
 3/15 Tengor ***** válasza:
45%

Szuper! Akkor most készíts egy struktúrát v. listát, amiben majd tárolni fogod a dolgozókat.

Ha tanultatok osztályokról, akkor dolgozó osztályt: Név, fizetés anyámtyúkja. Ha még nem, akkor listákat: egy listába mennek a nevek, egybe a fizetések, egybe az anyámtyúkjai.

2014. márc. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

"Nagyon új vagyok ebben az egész programozásban"


Magyarán: Nem tudom mit kell csinálni. Azzal, hogy itt anyámtyúkozól meg valamilyen listáról meg struktúráról hablatyolsz nem segítesz.

2014. márc. 1. 16:36
 5/15 Tengor ***** válasza:
45%

Ritkán adnak olyan házit, amit előtte nem tanítanak. Ha tanították, akkor bizony tudnod kell. Egy dolog, hogy nem tudsz összerakni egy programot. Ehhez valamilyen szinten adottság kell.

De az, hogy nem tudod megnézni a füzetben, az már lustaság és nemtörődömség.

Ha megkapod a kész megoldást, anélkül, hogy küzdenél érte akkor nem is fogsz sosem jobb lenni a programozásban. Lehet így is csinálni, viszont, akkor jelöld meg, hogy mennyit fizetsz a házid elkészítéséért!

2014. márc. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Teljesen új vagyok az iskolában és össz-vissz életemben most ültem ilyen órán.

Nem tanítottak eddig nekem ilyet.

Semmiféle füzetem nincs.

Egy példa, amivel sokra nem megyek.. Ezért kérek segítséget.


Neked meg gratulálni tudok barátom! Így segítsen az életben Neked bárki is, mint ahogyan Te nekem! De szerintem annyit értesz te ehhez mint én magam..

2014. márc. 1. 16:42
 7/15 Tengor ***** válasza:

Így picit már más a helyzet.

Szépen jelezd a tanárodnál, hogy ezt te nem fogod tudni megcsinálni, mert legalább fél év lemaradásban vagy és kérj segítséget a felzárkoztatáshoz. Különóra v. mit tom én.

Hidd el, ha megírjuk a kódot neked, abból semmit nem fogsz érteni. Amikor pedig dolgozatot kell írni, akkor nem fogsz tudni feljönni ide, hogy megírjuk helyetted.

2014. márc. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Én nem kértem, hogy írd meg, hanem azt, hogy segíts.

De ha megírod az is segít hidd el, mivel rá tudok jönni a logikájára, át tudom nézni..

2014. márc. 1. 16:47
 9/15 anonim ***** válasza:
2014. márc. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Azt esetleg megírnád, honnét tudom ezt a programot letölteni?
2014. márc. 1. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!