Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért használnak a (web)...

Miért használnak a (web) programozók általában több (2-3) monitort?

Figyelt kérdés
Sok helyen láttam, hogy fejlesztés/programozás közben két monitor volt előttük, és úgy dolgoztak. Mi célból van ez? Mi van az egyiken és mi van a másikon?

2014. jan. 30. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen kell ahoz programozónak lenni, hogy két monitorod legyen.


Nekem is két monitorom van és mikor itthon tanultam a PHP-t akkor az egyiken volt a könyv a másikon meg a Notepad++.


Esetleg arra lehetne használni, hogy egyiken van a böngésző a másikon a notepad, átmész a böngészőre F5 oszt látod mit tettél :D


Én szerintem nincs semmi más oka

2014. jan. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 iostream ***** válasza:
Több monitor -> nagyobb felület. Programozáshoz, meg minden egyéb munkához is általában jól jön a több monitor. Nekem például most az egyiken egy fejlesztőkörnyezet van, a másikon meg szanaszéjjel mindenféle adat, böngésző, levelező, Skype, konzolok, Total Commander, megnyitott dokumentumok.
2014. jan. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

haha először nekem is az jutott az eszembe, hogy a másikon meg van nyitva a böngésző és ctrl+s után a másik monitoron f5-öt nyomsz xD, de aztán kiröhögtem magam. hamarabb alt+tabolsz át a böngészőre és frissítesz.


szóval nagyobb felület. értem!


köszike a válaszé'!

2014. jan. 30. 17:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem pont web fejlesztésnél, de általában azért is használnak két monitort, mert az egyiken megy a tesztelendő progi, a másikon meg gyűlnek a debug adatok, hibaüzenetek, logok, stb. A kettőt gyakran szinkronban kell figyelni, és futás közben nem biztos, hogy meg tud jelenni egy képernyőn a futó progival.
2014. jan. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Itt pl. a nagyobb felület miatt jó a két monitor.

[link]

2014. jan. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
aha-aha. ez segített, köszönöm! <3
2014. jan. 30. 23:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem csak webprogramozóknak, bármilyen programozónak jól jön legalább 2 monitor. Pl. egyiken fut a program, amit tesztelsz, másikon a fejlesztőkörnyezet, igy debug közben nem kell mindig ide-oda váltogatnod.

Vagy egyiken fut egy program, a másikon mondjuk egy WireShark, hogy tudd sasolni a hálózati forgalmat.


Vagy egyiken fut a Visual Studio, a másikon egy Management Studio, és ha van harmadik is, azon mondjuk futhat egy SQL Profiler.


Sokkal kényelmesebbé teszi a munkát.

2014. jan. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
+ Főleg, ha mondjuk teljes képernyős üzemmódban futó programot debugolsz, akkor meg egyenesen kinszenvedés egy monitorral dolgozni, sőt, néhány esetben egyenesen lehetetlen.
2014. jan. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!