Hogyan/honnan jött hogy programozok legyetek?
egy ismerősöm tukmálta rám a c# nyelvet 14 évesen
15 vagyok, jártas vagyok c#-ban, javában, html-ben, php-ban, picit androidra is tudok írni, most minecraft pluginokat írok. :)
16 évesen, suliban programoztunk elöször, és nagyon megtetszet
pascalt tanultunk, otthon megtanultam cpp alapjait, mta sa-hoz lua-t, meg suliban pythont tanultuk, most 17 vagyok
mta sa-s rpg mód eddig a legnagyobb program, kb 7000 soros
Nem tudom, nekem alap volt, amikor megismerkedtem az informatikával, hogy én ezzel akarok dolgozni :D
Aztán valamivel később jött, hogy játékot akarok fejleszteni - 14-15 évesen kezdtem pascallal (még középiskolában) abban írtam black jack-et meg párkeresős játékot, aztán áttértem VB-re, majd onnan C#-ra.
Ugyan játékokat azóta sem fejeztem be még egyet sem, viszont írtam saját célra két működő grafmotort, egy multi-lib-et - és melóhelyen rengeteg felhasználói programot, illetve ASP-ben weblapokat.
A leghosszabb progim, amit egyedül írtam, az olyan 60-70e sor körül van, bent a melóhelyen, az árlista-statisztikai, levélküldő programcsomag.
Tudtam, hogy az informatikával akarok foglalkozni, onnan meg már adja magát a programozás. Bár (még) nem vagyok programozó, kis pár száz soros programokat, weblapokat, nagyon egybites (snake szint) játékokat szoktam írogatni.
A legkomolyabb "munkám" talán egy kis weblap minimális IU-val, az összesen 1-2 ezer sor lehet.
G.
Mindig is szerettem alkotni, illetve az informatika is érdekelt. Mikor otthoni gép olyan elavulttá vált, hogy a legegyszerűbb játék sem mozdult meg rajta, óhatatlanul is elkezdtem a komolyabb témák felé fordulni, Basic-ben, Pascal-ban, VB6-tal "pötyögni" (ekkor voltam olyan 14-15).
Legkomolyabb programot nem tudnék mondani, legtöbb K+F projekt volt (amelynek eredménye a gyakorlatban közvetlenül végül nem került felhasználásra), de azért természetesen van olyan is, amit ténylegesen is használnak.
Engem már kicsi korom óta érdekelt, hogy miért csinálja a számítógép azt amit csinál.:D
Aztán 14 évesen komolyabban elkezdtem foglalkozni a C nyelvvel. A legkomolyabb programom egy (elég kezdetleges) zenefelismerő, de még nem befejezett. Kb. 15-20e sornál tartok. 17 éves.
Én elég későn kezdtem. Alkalmazott matematikus szakon csak kisebb programokat pötyögtünk. Aztán rá kellett jönnöm arra (27 évesen), hogy a matematikustól elvárják, hogy programozni tudjon.
Azóta már ismerek jó néhány nyelvet. Nagyobb programot még nem írtam; ami nálam 1000 sor, az már nagy.
Én már öreg vagyok, amikor 'bejöttek' a számítógépek hazánkba már 25-ön túl voltam. De érdekelt mindig is a matematika, a hozzá kapcsolódó dolgok ezért. A 'legkomolyabb' programjaimat a rendőrségnek írtam - az volt a munkahelyem :), de nem programozóként dolgoztam -. Nem az határozza meg, hogy egy kód hány soros, hanem az, hogy mit tud. Megírok neked egy mp3-as lejátszót pár sorban is, olyan 'dizájnnal' hogy csak na - azt nem kell kódolni kézihajtányban :). Vannak elemi dolgok ami növeli a kód méretét. Egy magára valamit is adó programozó 'szép' kódot ír, sajnos ez a mai tanuló fiatalokra nem jellemző.
Mindig is egyedül dolgoztam, de magamat is 'megtiszteltem' azzal, hogy 'szépet' írtam. Egy adatbekérés lehet egy sor, de egy 'tisztességes' - hibakezelés - kód lényegesen több.
Én meg nem vagyok programozó. Ez úgy és onnan jött, hogy írtam egy rakás kicsi, majd egyre hosszabb programot basicben, BAPC-ban, assemblyben, pascalban, még C-ben is, mellesleg a SimkoL által említett szép elvek figyelembevételével. Nagyon tetszett, és elég jól ment, érdekelni kezdett, hogyan csinálják ezt a profik, tanulmányoztam néhány forráskódot...
Akkor jöttem rá, hogy ezen a placcon az életbe' nem viszem semmire, maradok inkább felhasználó. De sebaj, házi használatra egész hasznos kis progikat írok (legutóbb egy .OBJ-fájlokat POV-Ray vázzá fordító konvertert, ez pár száz sor, nagyon büszke vagyok rá), és a műfaj mit sem veszített az élvezeti értékéből.
Boldog új évet mindenkinek!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!