Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » PHP programozók mennyit...

PHP programozók mennyit keresnek? Mondjuk a kezdők?

Figyelt kérdés
2013. máj. 1. 22:58
 1/7 Drone007 ***** válasza:

Mivel a piac telített, egy kezdő PHP programozó (webfejlesztőnek hívjuk) semmit sem keres.


Egy tapasztalt pedig örül ha van munkája, és kap minimálbért.


Egy profi - sok munkával, tapasztalattal, kapcsolattal, aki már mondhatja egy munkáról azt, hogy ezt nem csinálom - már szabhat meg árat, kereshet többszázezret, de az minimum 15éves tapasztalat, legalább 5 nagyprojektes és többszáz kisprojektes referencia, és több referáló cég (köztük külföldiek is) ajánlásával.

2013. máj. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Előzőnek: Ez azért nem így van :)

Azt mondod, hogy, egy kezdő webfejlesztő semmit sem keres. Ez baromság, senki sem dolgozik ingyen. Kezdőként (pl. friss diplomásként) 0 munkatapasztalattal ha bekerülsz egy céghez, biztos fizetésed van. Ha pedig saját vállalkozást indítasz, magyarul hirdeted magad, hogy weboldalak PHP fejlesztését vállalod akkor TE mondod meg hogy mennyit keresel. Illetve, tapasztalatból mondom, inkább megegyeztek egy viszonylag előnyös árban. Ingyen senki nem dolgozik. Ami viszont igaz, hogy kezdőként ne várj csodát, se azt, hogy majd az öledbe pottyan a kincsesláda :D Sok cég ajánl munkát friss diplomásoknak mint junior coder :) Ilyen állások után kell érdeklődni. Szóval, készülj arra, hogy juniorként a seniorok fizetésének töredékét fogod kapni, de ha látják benned a fantáziát, és a tudásod is megvan hozzá, biztosan eljutsz majd arra a szintre, hogy a fizetésed akár több százezer forintra is rúghat :)

2013. máj. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én megelégednék egy nettó 120-130 ezer forinttal, ez reális kezdőként?
2013. máj. 2. 15:39
 4/7 Drone007 ***** válasza:

#2 igazad lehet, kicsit sötét képet festettem, de én az ország keleti felében élek, és itt ez a tapasztalatom.


Kezdő fejlesztőként ne nagyon várj minimálbérnél többet. Olyat is hallottam, hogy cég úgy vett fel kezdő fejlesztőt, hogy papíron részmunkaidőben (egyébként 8-20ig), kvázi a tanulás ára a fél fizuja volt. Egy kezdőnek egyébként még így is megéri, mert sokat lehet tanulni jó csapatban tapasztalt öregektől.

2013. máj. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"igazad lehet, kicsit sötét képet festettem, de én az ország keleti felében élek, és itt ez a tapasztalatom."


Az alapvető, hogy aki ebben a szakmában akar dolgozni, annak csak Budapesten van lehetősége. Az EGÉSZ vidék ki van halva sajnos. Ez van. Költözni kell.


Annyiban mondjuk igazad van, hogy pont a PHP-val nem lehet túl jól keresni..

2013. máj. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#2. vagyok.


Igen, ha boldogulni szeretnél mindenképpen nagyvárosokra kell gondolni. Nem feltétlen csak Budapest, de mondjuk megyeszékhelyek :) Húzó ha van a közelben egyetem, az is informatikai/esetleg mérnök infó szakkal. Ott nagyobb eséllyel fogsz webfejlesztői állásra bukkanni. Szerintem egy junior webfejlesztőnek 90-130e a reális árbesorolás. De ha hozzáveszed a csapatot, a tudást amit (jobb esetben) átadnak majd, szerintem még így is megéri. Kezdőként mindenképpen érdemes mellékállásban weboldalakat készíteni magányszemélyeknek. Azzal már kellemes összegeket tehetsz zsebre. De az internet számos lehetőséget nyújt a pénzszerzésre webfejlesztőként. érdemes szétnézni.

2013. máj. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Akinek van egy kis esze, nem kulizik, hanem csinál saját magának honlapokat, játékokat, amivel pénzt keres.
2016. júl. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!