Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozók, hogy dolgoznak?

Programozók, hogy dolgoznak?

Figyelt kérdés

Sziasztok érdekelne,hogy egy programozó hogy dolgozik.

Tényleg így van,hogy megkapják a feladatot tervezés és akkor a neten kell keresgélni,hogy hogyan lehet megoldani a problémát?


2013. márc. 26. 19:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem azért fizetik ki a százezreket hogy keresgéljen a neten...
2013. márc. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Talán azért, hogy fél óra keresés helyett te újra megoldd pár nap alatt? A felmerülő problémák 90%-a már le van programozva.
2013. márc. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 iostream ***** válasza:
Minden programozó máshogy dolgozik. Vannak nagy cégek, vannak kis cégek, van aki egyedül dolgozik, van aki csapatban. Specifikáld a kérdést.
2013. márc. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ez valóban cégenként nagyon változó.

Itthon a kisebb cégeknél általában megvan egy adott feladat, azt a pár fős csapat megtervezi, majd a részeket felosztják és szépen kivitelezik. (Vagy ha vannak külön speciális területek, akkor adott a felosztás.)

De ez is csak egy megoldási mód a sok közül.

2013. márc. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs olyan programozó, aki egy program megírása alatt ne használna google-t vagy stackoverflow-ot. Sok funkció készen megvan, vagy nyílt forráskódú könyvtárakban, miért ne használnánk?
2013. márc. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 iostream ***** válasza:
Nem csak az, hogy kész kódot használsz, van egy rakás dolog, amit az ember nem tud fejből. Elég, ha tudsz róla, és tudod, hogy hogy kell keresni (vagy legalább rá tudsz jönni, hogy hogy kell keresni). Pl mielőtt használnom kellett kétszer egymás után, nem tudtam fejből a stream iterátorok szintaxisát, és mindig keresni kellett, Pythonban mindig ki kell keresnem, hogy pontosan mi az egymásba ágyazott generátorkifejezés szintaxisa, ésatöbbi.
2013. márc. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Értem!

Nekem ez nem tetszik ebbe a szakmába,hogy keresnek a neten munka közben!

Pl:Az orvosnak ilyenre nincs ideje vagy tudja vagy nem,ha nem tudja akkor nagy valószínűséggel meghalt a páciens!

Lehet csak nekem ilyen ez a szakma,de nekem ez miatt nem tetszik!

2013. márc. 27. 19:21
 8/17 anonim ***** válasza:

Azért a kettő eléggé eltér, az orvosoknál is vannak rutinműtétek (ez levetítve mondjuk egy sima HTML oldal megírása lehetne, vagy egy hello world) és vannak bonyolult műtétek, amire külön szakosodnak akár.

Na ilyen szakosodás annyira programozásban nincs, persze rá lehet 1-1 nyelvre külön állni, emiatt abból valószínűleg sokkal kevesebbet kell keresni, több minden marad egyben a fejben, de minden feladat más, ellenben például az emberek szervezete nagyjából azonos felépítésű.


Tehát míg egy orvosnak viszonylag hasonló munkája van, egy programozónak néha gyökeresen eltérő.

Egy szívsebész/szájsebész sem fog egyik napról a másikra agyműtétet végrehajtani.

2013. márc. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 gyorki92 ***** válasza:

Kedves kérdező,

Az orvost és a programozót nem hasonlitanám össze. Az orvosoknak nem kell új, ismeretlen problémákkal szembesülniük rendszeresen. Megtanulják, hogy melyik betegséget vagy sérülést hogyan lehet gyógyitani (meg élettant, meg a test minden porcikáját, őszinte tiszteletem nekik...) az egyetemen és a gyakorlatokon és "kész"...

A programozók gyakran kerülnek szembe új problémákkal, és természetesen ők is először az eddigi problémákat veszik szemügyre, hogy van e hasonló megoldás, vagy esetleg más megtalálta e már a megoldást (mint ahogy mondjuk, a bio-kutatások során), mert akkor nem kell neki időt vesztegetnie rá, hanem haladhat tovább a ténylegesen megoldatlan problémákra..

2013. márc. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nem tartom ezt a szakmát nagy kihívásnak mondjuk kap egy "programozó" egy feladatot és akkor belép a googleba és hoppá most nincs kedvem kódolni elveszem egy másikét..

Ez aztán nagy munka,hogy a googleból kinézek valamit ahhoz nem kell elvégezni egyetemet!!!!!

2013. márc. 29. 07:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!