Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A rutin a metódus szinonimája?

A rutin a metódus szinonimája?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a metódusnak 2 típusa van, eljárás és függvény. És az eljárás és függvény közötti különbség is világos. A rutin viszont, hogy jön a képbe? Valaki meghatározná, hogy mi ez és mit csinál?
2014. jan. 26. 21:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy a metódusnak két típusa van, az nyelvfüggő, nem?
2014. jan. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 iostream ***** válasza:
Ez tényleg attól függ, melyik nyelv vagy melyik szakterület. Szóval általánosságban: igen, a szinonímája, de lehet, hogy adott terület vagy nyelv különbséget tesz.
2014. jan. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Java-ról van szó.
2014. jan. 26. 22:58
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor igen. Metódusról OOP esetén beszélünk, a rutin pedig általánosabb fogalom, a procedurális nyelvekben is használják.
2014. jan. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi, így értem
2014. jan. 26. 23:37
 6/11 anonim ***** válasza:

Procedúra - függvény : Tipikusan pascal szinonímák

Függvény : C (néha C++) nyelven használatos fogalom.

Metódus : Kifejezetten OOP szemléletű elnevezés (Java, C++, C#)

Rutin - Szubrutin : Fortran, Assembly, Ada, régebben gyakran használt elnevezés. Hívható egység, tipikusan stack, vagy regiszter alapú megvalósításoknál használatos.

2014. jan. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egy kis pontosítás az előzőhöz: a Pascalban a procedúra és a függvény nem szinonimák: a függvény értéket is visszaad, a procedúra meg nem, ez az egy különbség.


Ugyanezt a különbséget látjuk pl. VBA-ban Excel makróknál, SUB vagy FUNCTION (az utóbbi a felhasználói függvény).

A rutint régebben inkább szubrutinnak (alprogramnak) nevezték ősi BASIC szóhasználattal, innen a SUB elnevezés. A klasszikus BASIC-ben a GOSUB utasítással lehetett hívni. Ebben a szóhasználatban a "rutin" maga az egész program lett volna, de nem szokták így mondani, csak a szubrutint.

2014. jan. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az alapos választ :)
2014. jan. 28. 00:52
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a #6-os nem szinonimát akart írni, hanem analógiát, vagy keyword-öt
2014. jan. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#6-os vagyok.

Valóban, hiszen a kettő nem egy az ugya az.

2014. jan. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!