Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programozási nyelvet...

Milyen programozási nyelvet ajánlotok?

Figyelt kérdés

Igazándiból lehetne azt is mondani, hogy elsőnek, mert igaz, hogy a suliban C#-et "tanulunk", de nem nagyon tetszik, meg nem is mindent értek, csak beírogatom azt amit a tanár mond.

Nem lenne rossz programozni, esetleg programozónak lenni. :D

Tehát ha kicsit komolyabba el szeretnék kezdeni programozni, de egyszerűbb nyelv kellene mit ajánlotok? Nézegettem Pascalt is és Python-t is. Szerintetek?



2013. nov. 14. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Ja, kezdésnek Pascal vagy Python. :)

De nem a nyelv a lényeg, ha ennyire az elején vagy. Ismerkedj az algoritmus fogalmával, mikből lehet összerakni algoritmust, illetve hogyan kell lépésekre bontani egy feladatot.


Ha ez már megy papíron-fejben, szerintem akkor lehet géphez ülni. Pascal/Python, és később C++/C#/Java, amelyik jobban fekszik. :)

2013. nov. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 iostream ***** válasza:
Papiron fejben? Mégis hogy tanulsz meg egy gyakorlati dolgot fejben? Üljön le, csinálja, és aztán képezze az elméjét szintre. Python legtökéletesebb ehhez.
2013. nov. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Esetleg létezik valami könyv Python-hoz?
2013. nov. 14. 19:12
 4/5 Makoscsiga válasza:

Ez egy jó kis rövidke kurzus:

[link]

[link]


Ez itt magyar nyelvű:

[link]


Mondjuk nagyban függ az ajánlható irodalom a programozási előismereteidtől.... De szerintem ezek jók teljesen kezdőknek is. (talán)

2013. nov. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi
2013. nov. 14. 21:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!