Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Java torpedó játék. GUI...

Java torpedó játék. GUI kivitelezésben segítség kérés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék egy olyat kérdezni, hogy Java-ban ha GUI-val szeretnék torpedót készíteni (7x7) akkor hogyan érdemes ezt a 7x7-es rácsot megcsinálni?

Jelenleg nekem úgy van, hogy minden cellának van JLabel-je, mindegyik kattintható... Ha rákattintanak és azon a helyen van hajó akkor kiírja, hogy talált....

Van erre valami szebb megoldás?


Köszönöm



2013. nov. 14. 15:11
 1/9 anonim válasza:
Nem tudom mire kell a label. Én rajzolnék egy táblát és koordinátákkal dolgoznék. pl. 10px lenne egy egység. Ha talál akkor átszínezem
2013. nov. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
SOUNDS NICE, köszi
2013. nov. 14. 22:23
 3/9 A kérdező kommentje:
Rajzolnál egy táblát Java-val avagy rajzolnál egy táblát Paintben -> használnád mint background -> celláinak megkeresed a koordinátáit?
2013. nov. 14. 22:25
 4/9 anonim ***** válasza:
Torpedóhoz legcélszerûbb 7*7 gombot felvenni, azt baromi egyszerû kezelni, pixeleket osztogatni hatalmas baromság.
2013. nov. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én is ezt a megoldást választottam, csak labelekkel nem gombokkal, így kikerülve, hogy gombformájú vízre kelljen lőni :D

Akkor nem voltam nagyon eltévedve az elképzelésemmel, hogy 7x7 labelt használok.

YEAH

2013. nov. 15. 08:58
 6/9 anonim ***** válasza:
Tölts le egyet, minek szenvedsz vele.
2013. dec. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igazából erre találták ki a gombokat. 7×7-es gridbe venném fel.


A gombokat át tudod alakítani, hogy ne "gombformájú vízre kelljen lőni". Mégpedig így:


Border line = new LineBorder(Color.BLACK); //A gomb szélének színe

Border margin = new EmptyBorder(15, 15, 15, 15);

Border compound = new CompoundBorder(line, margin);

button0.setForeground(Color.BLACK); //Karakter színe

button0.setBackground(Color.WHITE); //Gomb háttér színe


button0.setBorder(compound);


Így tudod használni a gombok kattintás eseménykezelőjét, és a design is az igényeidnek megfelelő ;)

2013. dec. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha te ilyen tölts le egyet minek szenvedsz vele válaszoló vagy miért vagy regisztrálva a weboldalra?
2013. dec. 5. 20:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom, hogy hozz létre egy külön osztályt a GUI-nak, ami "extends JPanel", és azon belül a "paintComponent"-el rajzolsz. Grafikai tudás kell hozzá, de nagyon szép lesz az eredmény. A kattintások pozícióját meg matekkal kiszámolod, mert ugye itt akkor nem gombokra fogsz kattintani, hanem mindig ugyan arra az elemre.
2013. dec. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!