Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miben különbözik a BME mérnöki...

Miben különbözik a BME mérnökinformatikus és az ELTE programtervező informatikus szak?

Figyelt kérdés
Főleg az érdekelne, hogy hol mennyire mélyen tanítják a programozást, és mennyire a fizikát, ill. mennyire nehéz?
2013. szept. 26. 19:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az ELTE-n nincs fizika egyáltalán.

Viszont maga a tananyag kicsit elméletibb jellegű.


A két képzés maga elég eltérő, a BME inkább a műszaki megközelítést veszi, az ELTE a matematikaibbat.

2013. szept. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

nem azt mondom, hogy nem igaz, amit az előző mond, hanem azért csak ne gondold, hogy a bme-n nem veszik komolyan a matekot (első két félév gyakorlatilag csak matek..)


egyébként azt hiszem az elte-n nincs digitális technika, vagy leglábbis nem ennyi


fizika bme-n kettő is van

2013. szept. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy a BME-n nincs matek, ne értsd félre.

Van ott is, de más maga a megközelítése az egésznek.

2013. szept. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
én is a kérdezőnek szántam a korrekciót
2013. szept. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

Igazából korrektek voltak az eddigi válaszok, a BME-n van fizika, az ELTE-n nincs. Az ELTE-n jóval elméletibb a képzés, mind a matematika, mind az informatika oktatásban. Illetve én ahogy észrevettem (ELTE-n végeztem, de sok BME-s ismerősöm van) az az alapelv a BME-n, hogy megmutatnak minél több (általában modern) technológiát, mindbe nyersz egy kis betekintést. Ami ugye olyan szempontból jó, hogy sok technológiát megismersz, viszont ezek a technológiák várhatóan pár (8-10) év alatt kikopnak, újak jönnek a helyükre.

Az ELTE-n meg kapsz egy erős elméleti háttértudást, aminek segítségével könnyebben ismered ki magadat egy új környezeten, technológián, viszont kevesebb modern technológiát mutatnak meg.

2013. szept. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

érdekes, amit mondasz, én több helyről hallottam (erősíts vagy cáfolj meg), hogy amit te most az elte-re vonatkoztattál, az gyakorlatilag magára az egyetemi képzésre jellemző, már az, hogy elméleti háttértudás, ami önmagában nem elég, viszont könnyebbé teszi a megértést a gyakorlatban

ezek szerint az eltén erre koncentrálnak?

2013. szept. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szerintem egyről beszélünk, szóval rengeteg matekot tanultunk, abból is például Analízisből rengeteg tételt/bizonyítást kellett megtanulni. Aztán voltak olyan elméleti tárgyak, amik máshol talán nem is nagyon vannak, mint a Programozás módszertani alapjai, ami gyakorlatilag egy speciális módszerrel vezette vissza a programozást a matematikai logikában ismert alapfogalmakra és még sorolhatnám. Természetesen voltak gyakorlati programozós órák is, de szerintem kisebb arányban, mint a BME-n.

Ettől függetlenül teszem hozzá utólag nagyon nem bánom, hogy annak idején az ELTE-t választottam :)

2013. szept. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

ELTE: sok elméleti óra. Ismerőseim BME-n már gyakorlatban rég előttünk járnak. Félévente 1-2 gyakorlati tárgy van, a többi mind elmélet. De szerintem megéri. Ezenfelül, mint írták egyáltalán nincs fizika. Ami jó ez ELTÉben, hogy nem kifejezetten programozási nyelveken tanítanak meg (persze azt is teszik, részben), hanem a az algoritmikus szemléletet, annak többféle megközelítését próbálják átadni, míg amit a BMEről hallottam, az kő kemény C/C++.


Persze ebből nehéz lehet leszűrni melyik a jobb, hasznosabb. De a kettő nem ekvivalens. Míg a BME egy MÉRNŐK informatikus végzettséget ad, addig az ELTE PROGRAMTERVEZŐ informatikust. A két elnevezésből szerintem látszik a gyakorlat/elmélet kettős. :)


Nehéznek addig nehéz amíg meg nem érted a tananyagot. Ja és nem mellékesen, ha sz@rsz a tanulásra (ez utóbbi szín tiszta tapasztalat).

2013. szept. 27. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 iostream ***** válasza:
100%
Én azt vettem észre, hogy teljesen mindegy, mit tanulsz az egyetemen. Azért fontos a szervezett képzés, hogy a sok programozónak legyen közös nyelve. Mindenki tudná magától is, mi az a singleton, de ha nem lenne tanítva akkor folyton magyarázni kéne, mire gondolsz. A programozást úgyis otthon fogod magadtól megtanulni, nagyjából egyetemtől függetlenül.
2013. szept. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 __G__ válasza:
68%

Én az ELTE IK-ra járok már 2. éve.

SEMMIT nem tanítanak!!! Tömény matematikai elméleti felesleget nyomnak le az ember torkán...



Első félévben Programozás alapismeretek nevű tárgyon C++-ban kódoltunk, csináltad a tanár után a dolgokat, és kb megértetted a dolgoknak a felét.

Majd később, a 4. félévre ajánlott C++ nevű tárgyon (ami amúgy felvehető a 3. félévben is) elkezdjük megérteni az első félévben elvégzett Programozási alapismeretek tárgyat visszamenőleg.. mellesleg papírra másoljuk a C-ben és C++-ban megírt kódokat a tábláról :D

(nem értem, hogy miért kell +3félévet várni arra, hogy megtudjam, hogy mi az az #include, a using namespace std, mik azok a makrók.. miért nem lehetett volna elmondani ezt Progamozás alapismereteken? na mindegy..)



A Programozás óra (2. féléves tárgy) úgy nézett ki, hogy 20évvel ezelőtti "algoritmusok"-ból kell megcsinálni a programot.

Kicsit sem térhettél el a 20évvel ezelőtti algoritmus sablontól, különben 1-es.

Arról nem beszélve, hogy matematikailag le kellett írnod papírra, hogy mit csinál a program.

Kb nem is nagyon mondják el, hogy mik azok az osztályok (az utolsó két vagy három órán esik szó róla), de azt elvárják, hogy osztályok felhasználásával készítsünk beadandót és írjuk meg a ZH-t.

És ráadásul olyan szemetek, hogy ha nem sikerül elvégezned a tárgyat, akkor nem indul a következő félévbe, és az összes infótárgy erre a tantárgyra épül, szóval kb félévig csak matek tárgyakat tudsz felvenni, vagy Speciket.



Persze a tanártól mikor megkérdeztem, hogy lesz-e valaha értelmes programozás is oktatva, akkor az volt a válasz, hogy: Igen! Lesz a majd a 3. félévtől.


Most, hogy itt a 3. félév, elárulhatom, hogy tényleg van EGY DARAB értelmes tantárgy (Programozás Technológia), ami tényleg programozást tanít.

Itt részletesen szó esik az osztályokról (amiket a 2. félévben kellett volna megtanítani.. de nem baj, ha valahogy átszenvedted magad Programozás tárgyon az osztályok ismerete nélkül, akkor itt majd elmondják, hogy mik is azok az osztályok, hogyan kell használni őket stbstb..)


Csak az a baj, hogy a 6-7 tantárgy közül ez az egy darab szól a programozásról, a többin nyomatják a matekot.


Ja bocs, van még egy kivétel.

Mégpedig az Algoritmusok és adatszerkezetek nevű tantárgy.

Persze beledöglöttek volna, ha nem raknak ide is kis matekot az elejére, de a 3. órától kezdve struktrogrammokat rajzolgatunk és olyan idióta dolgokkal csinálunk papíron programokat, mint például a Verem, vagy Sor, amiknek őszintén szólva nem igazán látom értelmét.. (el se mondják, az értelmét)



Mit is mondhatnék még?

Talán az Analízis nevű tantárgy...

65465darab definíciót, 65446564tételt és 65465465465bizonyítást kell bemagolni, mellesleg az egész tárgynak szerintem köze sincs az informatikához, ha van is akkor se mondják el, hogy miért lesz jó nekünk, ha ezt a sok szemetet bemagoljuk..

Ebből a tárgyból buknak a legtöbben, szerintem az egyetlen célja, hogy elmondhassák magukról: Az ELTE-IK diplomát nehéz megszerezni, és olyan sokat ér bla-bla-bla.



Ja igen, ez lemaradt.

3. félévben egy külön tantárgy van a Java programozásra, ami azért VICCES, mert Programozási technológia tárgyon is pont javában tanulunk, kb pont ugyan azokat a dolgokat. :D



Összefoglalva:


Pocsék, elavult, átgondolatlan oktatás jellemző az ELTE-IK-ra.



Szóval végszóra annyit mondanék, hogy MINDENKI NAGYBAN KERÜLJE EL AZ ELTE-IK -t!!!!!!!

2014. okt. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!