Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy tanuljak meg programozni?

Akos003 kérdése:

Hogy tanuljak meg programozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Később programozással szeretnék foglalkozni!

A tudásom nulla,angolt most tanulom.

Viszont elszánt vagyok!

Valaki meg tudná írni,hogy tudnák(nék) megtanulni programozni?

Előre is köszi!



2013. szept. 22. 09:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
jaj és 14/F
2013. szept. 22. 09:03
 2/12 soccerway ***** válasza:
49%
A 14 a neved, a méreted, vagy az osztály?
2013. szept. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 soccerway ***** válasza:
49%
A 'neved' életkorod akart lenni.
2013. szept. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A programozás nem úgy kezdődik, hogy valaki céltalanul vad kódolásba kezd.


A programozás elsősorban a matematikai problémamegoldó képességeidre épül. Nem hiába erőltetik a matematikai feladatok megoldását a közoktatásban.

Ha ez a készség nincs, akkor ugyan az utasításkészletet be tudod magolni, csak az életbe nem leszel tűrhető programozó, még PLC-s sem, a munkáltató pedig éppen a kreatív problémamegoldást szereti, vagyis nem kell a munkatársának már azt a szájába rágni, hogyan programozzon, hanem már az is alapvető elvárás, hogy felismerje a programozási lehetőséget, és a feladatnak megfelelően válassza ki a célplatformot és a programnyelvet.

2013. szept. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem vannak tanfolyamok, de ha olyan középiskolába mész, ahol azt tanítanak, akkor úgy jobb. Én angol informatika szakra járok, és tanulunk programozást.
2013. szept. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Sürgős, vagy ráér pár évet?

Inkább erős matekos gimnázium, aztán egyetemi képzés. Gimi mellett úgyis rengeteg a szabadidő, az alapokat el lehet sajátítani.

2013. szept. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hatosztályos gimibe járok.

Időm lenne,tanulni,és most már az alapokat szeretném megtanulni.Csak nem tudom ,hogyan és mit:/

valami könyv esetleg vagy valami?

ui.:a korom 14

2013. szept. 22. 16:34
 8/12 anonim ***** válasza:

[link]

Én ilyet csináltam, hamarosan indul újra. A figyelmemet lekötötte, és nem hagyott sokat gányolni.


Ha jegyzetből szívesebben tanulsz, [link] ez jól néz ki pl.

2013. szept. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az alábbi topikban adott #1-es számú válaszomat itt is relevánsnak érzem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..

2013. szept. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

tudnék! És írásjelek után szóköz.


Megtanulni programozni gyakorlatilag annyit tesz, hogy megtanulni algoritmikusan gondolkozni.

Nem az a lényeg, hogy bevágd az egyes nyelvek szintaktikáját, formai követelményeit; néha még a profik is reference-t használnak! Jó, azért ciklust meg elágazást tudjál írni, de ez úgyis a legtöbb nyelv alapja. A többit majd kilesed a reference-ből. =)

És készülj, mert a pontosvessző mostantól a rémálmaid legfőbb tárgya lesz! :D

Ja, hogy nem tudsz angolul? Hát úgy nehézkes...

Mindenesetre én azt mondom neked, hogy fejleszd a logikus gondolkodásodat, próbálj meg problémákat úgy megfogalmazni, hogy azt a gép megértse. Ebben a matekos tanulmányaid nagyon sokat segíthetnek. Pl. hogy "mondanád" meg a gépnek, hogy beírt számok közül mondja meg, melyik a legnagyobb? "Legnagyobb": ilyet ő nem ismer!

2013. szept. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!