Hogy tanuljak meg programozni, milyen nyelven?
Tudom azt hogy mi a programozás, mit lehet vele kezdeni, mire jó.
Egy barátom programozó, és bámulatos dolgokat csinál.
csak sajnos nincs ideje megtanítani.
Az első nyelv igazából lényegtelen, csak arra kell, hogy egy kicsit jobban átlásd a dolgokat.
Az igazi programozó nyelvtől függetlenül tud dolgozni.
Kezdésnek jó lehet a C++, bár talán kicsit "erős" start.
Esetleg Pythont szokták még ajánlani. Ez egy kis kényelmes és könnyed scriptnyelv, amivel bármit meg lehet csinálni és bármin fut. Elég elterjedt is, viszont nem C-s szintaxisa van.
Van aki Pascalt ajánl kezdésnek én ezt inkább nem ajánlom, nagyon elavult és mára már jóformán használhatatlan nyelv. Akkor már inkább Delphi.
Akartam, gondolkodtam is rajta, mivel én is szeretem és használom, de első nyelvnek úgy gondoltam, hogy inkább nem kéne tisztán objektum orientáltat javasolni.
Aki még életében nem látott kódot, annak lehet ez zavaró lesz és nem érti mit miért.
De persze az OOP nem kerülhető el és hamar jó ezt is megérteni.
Nem nyelvet kell tanulni, hanem programozni. A nyelv csak egy eszköz. Persze, itt mindenki azt fogja mondani, hogy tanulj olyan nyelvet, aminek a negyedét se fgod értnei, mert az a menő. Én azt mondom, hogy olyannal érdemes kezdeni, ahol maga a nyelv nem vonja el a figyelmedet magáról a programozásról. Aztán ha már tudsz magabiztosan programozni, onnantól egy újabb nyelv megtanulása nem olyan nagy kunszt.
Nem légből kapott ostobaságokat beszélek, jópár embert elindítottam már a programozói pályán, és mindannyiuknál bevált a módszerem.
Én kezdésnek a Pascalt (Freepascal, esetleg Lazarus) javaslom. Kellőképpen rendre nevelő nyelv (mondjuk a BASICkel ellentétben), viszont a nyelvspecifikus dolgok nem fogják elvonni a figyelmedet annyira, mint mondjuk C vagy Java esetén.
Persze, van, akinek egyből megy mondjuk Javaban is a tanulás. Mint ahogy olvasni is meg lehet tanulni olvasókönyv helyett Jókai-regényekből is. Csak nem mindegy, hogy 100 jelöltből 5, vagy pedig 95 tudja megtanulni a programozást. (És tegyük hozzá, egyáltalán nem biztos, hogy aki a mélyvíz-technikát választja, abból később jobb programozó lesz. A tapasztalat nem ezt mutatja.)
De várom a lepontozást a sok önjelölt hiperzsenitől, akiknek közük sincs az oktatáshoz.
Hát, aki lepontoz az nem normális.
Én is ezt írtam jóformán, csak én pont, hogy a Pascalt már nem javasolom mostanában.
Nem rossz, de önmagában már elég kevés manapság. (Nem, nem azt mondom, hogy egy baromi nehéz nyelvvel kell kezdeni, csak hasznos ha egy két kiíráson kívül potenciálisan több rejlik egy nyelvben és több a használható leírás hozzá.)
#5: köszönöm, tényleg gyakorlatilag ugyanazt mondtuk.
A Pascalt azért bátorkodtam javasolni, mert bár önmagában lehet, hogy tényleg elavult, és szinte semmire nem jó, de egy az egyben ez a nyelv a Delphi és a Lazarus alapja. Olyannyira, hogy a Lazarus beépítetten tartalmaz egy FreePascal fordítót.
Viszont a programozás kezdetén - véleményem szerint - praktikusabb, ha a "nyers" programozással van az ember elfoglalva, és nem a grafikus objektumokkal. Bár kétségtelen, hogy utóbbi meg kicsivel több színt visz a tanulásba.
A Pascal egyébként szerintem azért is ideális tanulónyelv (és Pascal alatt vonjuk ide a Lazarust meg Delphit is, mert azoknak a nyelve is Pascal), mert egyrészt könnyű, nincsen benne olyan erőltetett objektumorientáltság, mint a Javaban (amit egy kezdőnek néha nehéz megemészteni, hogy egy egyszerű szöveges bevitel, ami Pascalban egy readln, c-ben egy scanf, az Javaban miért több sor, ami csak jóval később lesz érthető, hogy mi miért van úgy). Másrészt viszont kellőképpen szigorú nyelv, ami fegyelemre neveli a programozót.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!