Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tanuljak meg programozni?

Hogyan tanuljak meg programozni?

Figyelt kérdés

Elkezdtem a pythont mert látom egyre többen tesznek fel róla kérdéseket meg mondják,hogy jó kezdésnek.


Ha megtanultam a kulcsszavakat és jó leszek matekból,akkor már fogok tudni csinálni bármit?


És bármilyen nyelven lehet írni fura ablakos programot?

Olyanra gondoltam ,hogy nem az a egyszerű ablak volna hanem mondjuk hullámos vagy tüskés volna az egész.

És még animáció is lejátszana benne úgy mint a ubuntun az ablak.


Képzeljétek el az,hogy az hullámos és tüskés.

Olyat,hogyan kell írni úgy,hogy még multiplatformos is legyen úgy mint a Qt?


A neten nem sok mindent találtam erről.


2012. aug. 5. 20:19
 1/3 A kérdező kommentje:

Kerestem könyveket amik leírják,hogyan lehet olyan fura ablakokat csinálni.

Nem találtam.Át néztem már egy millió könyvesboltot.

2012. aug. 5. 20:20
 2/3 anonim ***** válasza:

"Ha megtanultam a kulcsszavakat és jó leszek matekból,akkor már fogok tudni csinálni bármit?"


Nem, ennél jóval többet kell tudni.

A programozás mögött egy teljesen más gondolkodásmód húzódik. Ha van egy adott feladatok, akkor azt le kell tudnod bontani megfelelő egységekre és át kell tudnod alakítani algoritmusokká.

Ehhez nem elég egy adott nyelven bemagolni a kulcsszavakat, sőt egy jó programozónak nem is kell igazán ismernie a célnyelv kulcsszavait, hogy használhassa azt.

A nyelv dokumentációja pont erre van, hogy onnan ki lehessen keresni, hogy egy adott parancsot milyen formában és hogyan kell hívni.

(Persze egy nyelv magas szintű használatához elengedhetetlen az ismerete is, de erre nem mindig van lehetőség. Teszem azt, ha valakii arra kér, hogy C#-ban írd meg ezt vagy azt a programot, de te addig még soha nem írtál 1 sor C# kódot sem, akkor is el fogsz tudni boldogulni vele, ha van már tapasztalatod más fejlesztésekből és rendelkezésedre áll egy megfelelő dokumentáció.)


Az ablakos alkalmazásokat majd később, előbb tanuld meg az alapokat.

Egy házat sem a tető építésével kell elkezdeni, előbb az alapozás.

2012. aug. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én például sosem voltam egy full matek zseni, mivel nem annyira szerettem, és mégis elég jó poziciót töltök most be.
2012. aug. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!