Szerintetek első nyelvnem mit tanuljak?? Régen c++-tanultam de a tömböknél leragadtam, szeretnék újra programozni mit ajánlotok?? Milyen nyelvet?? Jó a c++ vagy basic, pascal, c#???
Mert én egy ilyet nem csinálnék meg,még ha tudnám sem: A feladat a következő: Két város( T1, T2) két sínpárral van összekötve. A két város közötti távolság d méter. T1-ből T2-be a vonatok t1 másodpercenként indulnak, T2-ből T1-be t2 mp-nként. A T1-ből, T2-be haladó vonatok sebessége v1 m/s, a T2-ből T1-be haladó vonatok sebessége pedig v2 m/s. A feladat, hogy a program kiszámolja, hányszor találkoznak a vonatok egy adott [0,tf] időintervallumban?
Kit érdekel mennyi idő??
Most nagyon szép meg jó hogy megcsináltam a programot de kit érdekel mennyi idő alatt ér át??
Ha már sokat tanultam akkor nem ilyeneket szeretnék csinálni...
Hanem valami értelmeset.
Mert ha meg is tudnám oldani rámenne sok időm, nah de a nagy semmire!!
Mert semmi értelme nem volt megoldanom mert erre nincs szükség..
Akkor már valami olyat alkotnék aminek van értelme.
Szerintetek ha ilyen a hozálásom akkor van értelme elkezdeni programozni????
Mert szeretek problémákat megoldani,és alkotni valamit.
De hiába alkottam meg ha nem ér semmit amit alkottam mert soha nem lesz rá szükség!
Szóval ez kárbaveszett munka.
13:03
Ha ilyen a hozzáállásod, akkor nem sok érteleme van. A programozás a tanulása "időpazarlás" ha azt nézed, hogy alkotsz-e vele érdemi dolgot. Másfelől pedig, ha ennek a feladatnak a megoldása nem megy, akkor nincs értelme erőltetni. Ugyanis ha érdemlegeset akarsz alkotni, akkor ennél jóval összetettebb feladatokkal kell majd szembenézned.
Kiragadnék egy mondatot: "De hiába alkottam meg ha nem ér semmit amit alkottam mert soha nem lesz rá szükség!"
A világtörténelemben az összes nagy feltalálót mindig kinevették hogy amit csinál annak semmi haszna, illetve semmi értelme. Pl: Ford, Nikola Tesla, stb stb.
Most persze nem azt mondom valaha nagy feltaláló leszel, de ki tudja? Én azt mondom ne hallgass se rám se a többi kommentelöre. Neked kell tudni van e értelme bele vágnod vagy sem. Azt megfigyeltem sokan elégé alábecsülik a képességieket, képes vagy megtanulni, de szorgalom nélkül, sem ez sem semmi más nem fog menni.
És nyilván időre van szükség, pl az hogy létrejött a naprendszerünk sem 2 napig tartott. :)
Akkor vegyük górcső alá Teslát!
Szerinted abszolút haszontalan dolog volt az, hogy megtanulta mi az az elektromosság, mert az már egy korábban ismert dolog volt. Viszont ha a te hozzáállásod szerint ezzel a haszontalan dologgal nem foglalkozott volna, akkor lóf.szt sem talált volna fe, maximum valami teleshopos izét. Elgondolkodtató nemde?
"Szerintetek ha ilyen a hozálásom akkor van értelme elkezdeni programozni?"
Nem, szerintem nincs értelme, ugyanis semmi szakmai alázat nincsen benned. Amikor az ember egy összetett dolgot elkezd tanulni, akkor minden esetben annak az alapjaival kezdi, amit nem feltétlenül lehet rögtön aprópénzre váltani.
Ilyen feladatokat nem azért old meg az ember, hogy az elkészült programot eladja, hanem, hogy fejlessze az absztrakciós és logikai képességeit, hogy megtanuljon valós problémákat visszavezetni olyan részfeladatokra, aminek a megoldása ismert vagy sokkal egyszerűbb önmagában az egész. Ha ezt sem vagy képes magadtól belátni, akkor neked ebben a szakmában sok keresnivalód nincs.
Én azt mondom amit a nagy többség gondolt pl Tesla -ról. Számomra egy példaértékű személy. És hogy ki mit talált fel arról itt lehet olvasni: [link]
Mindenkinek saját magának kell eldöntenie hogy számára mi a motiváló tényező, ebben nem lehet segíteni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!