Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tanuljak meg programozni?

Hogyan tanuljak meg programozni?

Figyelt kérdés
Semmit se tudok a programozásról...Alapoktol kezdve kénne..Valami program vagy valami könyvet is mondhattok...14/f

2012. nov. 16. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is most kezdtem el a C#-t (Amit ugye cékerítésnek ejtünk!). Én Reiter István - C# című könyvéből kezdtem el.

Ha nem érzed magad késznek rá, akkor mindenképp egy Pascal-lal kezdenék. Nekem is az volt az alap ennyi idősen.

2012. nov. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

C# jegyzet: [link]


Ez inkább akkor kellhet majd ha elakadsz valamiben, én mondjuk arra is használom, hogy tanuljak. A programozásban SZERINTEM a jelmondat: "Ha tanulni akarsz egy program megírása közben, akkor nem elég ha működik" Ez persze nem kisebb dolgokra vonatkozik, pl. kirajzolásoknál, több adatnál már érdemes és hasznos optimalizálni amit csak bírsz, így sok általánosan hasznos dolgot is megtanulhat az ember.


A másik dolog, hogy a nyelv nem sokat számít ha komolyan érdekel a dolog, pár kezdőknek általában javasolt nyelv:

-Pascal

-Python

-Delphi

-C

-C#

2012. nov. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A [link] oldalon rengeteg online ingyenes programozói kurzus van. Én kezdőkenk ezt ajánlanám:

[link]

2012. nov. 17. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 10 évesen kezdtem el programozni, és tapasztalataim alapján C#, majd C++ a legjobb választás.
2012. nov. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!