Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#: Kivételkezelés! Milyen...

C#: Kivételkezelés! Milyen szokások vannak?

Figyelt kérdés

Tudnátok-e pár linket adni szakirodalomhoz a kivételkezeléssel kapcsolatban? Nem az általános dolgok érdekelnek inkább ilyen paradigmákra és koncepciókra lennék kíváncsi, hogy hogyan érdemes az exception-okat használni nagy programrendszerek esetében. Van-e értelme mondjuk elkapni egy kivételt és felhasználni további kivételek dobásához. Azért kérdezem, mert látom, hogy c#-ban a kivételeket pl. egymásba lehet ágyazni. Szóval nem az a gondom, hogy nem tudom használni őket, hanem hogy szeretnék valami bevált, elterjedt, logikus és jól érthető elképzelés szerint dolgozni. Esetleg van-e ennek valamilyen aspektus orientált programozásban használt oldala?


Keresgéltem neten erről, de csak ilyen alap szintű dolgokat találtam.



#kivétel #Visual C# #paradigma #aspektus orientált programozás
2013. aug. 26. 17:07
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


Nem olvastam végig figyelmesen, de az alapvető best practice-ek benne vannak:

- sose nyelj el kivételeket

- sose használj kivételeket vezérlésre(még optimalizálásra se, láttam már olyat, hogy ciklust akartak kivétellel "optimalizálni", mer' hogy úgyis eldobja majd magát a ciklus, ha index out of range van :D Nem ismerték az unchecked block-ot.. )

- saját exception-öknél ne a Message property-t használd, hanem csinálj rá külön mezőket a fontos infókra

- központosítsd a kivétel-kezelést

- ne kezelj egy kivételt többször(azaz csinálj egy olyan saját exception hierarchiát, hogy adott helyen csak adott típusra catch-el, ne legyen olyan, hogy elkapod, aztán továbbdobod)

2013. aug. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, ezek hasznos tanácsok, meg jó amit linkeltél!
2013. aug. 26. 20:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!