Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Php kivételkezelés?

Php kivételkezelés?

Figyelt kérdés

Ezt olvastam és próbálgattam:


function setname($nev){

if (! $nev) {

throw new Exception("Nem adott meg nevet");

} else {

//elvégzenő algoritmus

}

}

try {bead($nev);}


catch(Exception $e)

{

echo $e->getMessage();

}



Na most miért jó ez, miért kellenek külön függvények erre ,ha jó ez is és egyszerűbb:


function setname($nev){

if (! $nev) {

echo "Nem adott meg nevet" ;

} else {

//elvégzenő algoritmus

}

}



2013. máj. 7. 04:23
 1/4 A kérdező kommentje:
bocs, try-t elírtam , helyesen try{ setname($nev);}
2013. máj. 7. 04:24
 2/4 Drone007 ***** válasza:

A try-catch kivételkezelőt ennyire egyszerű algoritmusnál nem éri meg használni, de vannak olyan esetek, amikor sokkal kényelmesebb, ha a függvényen kívül kezeljük le a hibaeseményt.

Esetleg lehetnek olyan univerzális esetek, amelyeknél ugyanazt a függvényt hívod meg, de attól függően, hogy mi acélpontja/melyik oldalról hívod meg/stb... más és más hibakezelés szükséges.

2013. máj. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 PHP de kóder! ***** válasza:
2013. máj. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 PHP de kóder! ***** válasza:
drone, ha fingod nincs a kivetelkezelesrol, minek irsz ide? attol, hogy irtal 20 sor php-t es ott is csak szekvenciat (ha egyaltalan tudod, hogy ez mit jelent), meg nem leszel php programozo.
2013. máj. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!