Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programot ajánlotok...

Milyen programot ajánlotok HTML kódok készítéséhez, szerkesztéséhez?

Figyelt kérdés

2013. aug. 14. 21:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

#6: azért, mert ha pl. Wordbe beírsz egy akármilyen HTML-kódot, és elmented, azt nem szövegfájlként (txt), hanem formázott szövegként, bináris fájlként fogja elmenteni. Amit ha megnyitsz böngészőben, csak zagyvaságot fogsz kapni.

Persze, végső soron használhatsz Wordöt is, csak mentéskor egyszerű szövegként kell elmentened a fájlt. Az már más kérdés, hogy erre felesleges Wordöt használni, ilyen téren semmivel nem nyújt többet, mint egy jegyzettömb.

(Az már más kérdés, hogy lehet benne HTML-ként menteni, szóval egy nagyon buta webszerkesztő alkalmazásként is használható, azonban ilyenkor vizuális szerkesztőként használod, és nem közvetlenül a HTML-kódot szerkeszted.)

2013. aug. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Készíteni sima jegyzettömbben is lehet. Viszont én most az Adobe dreamweaver-t használom, lehet kódolással is szerkeszteni, és úgy hogy megszerkeszted a kinézetét és automatikusan beírja a kódot. A kezelése nagyon könnyü, legalábbis én egyből Rájöttem a használatára, és nem is ismertem. Vagy ha sajátkezűleg akarsz csak kódot írni, akkor egyértelműen notepad++.
2013. nov. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!