Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programot ajánlotok...

Milyen programot ajánlotok HTML kódok készítéséhez, szerkesztéséhez?

Figyelt kérdés

2013. aug. 14. 21:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Sharepoint


De a HTML nagyon egyszerű...én anno jobban szerettem simán írni a kódot, mint így összegányolni. Még talán gyorsabban is haladtam vele. Könnyen tanulható.

2013. aug. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
notepad++
2013. aug. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Jaaa, most így a 2. válaszából rájöttem, hogyan is értetted a kérdést:D Én hirtelen azt hittem, hogy grafikusan akarod szerkeszteni. Szóval a válaszomat hagyd figyelmen kívül:D

Amúgy én is a Notepad++ ajánlom.

2013. aug. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Természetesen notepad++. Én se találtam még jobbat az elmúlt 8 évben, amióta ezzel foglalkozom.
2013. aug. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Notepad2, Notepad++, vagy bármilyen egyszerű szövegszerkesztő, ami kicsivel fejlettebb, mint a jegyzettömb. Végső soron jegyzettömbben is írhatod. (Hangsúlyozom, egyszerű szövegszerkesztő szükségeltetik, tehát pl. Word, WordPad, stb. felejtősek.)

Egy fokkal komolyabb alkalmazás például a KompoZer, Nvu, Bluefish, amiben már van vizuális szerkesztő is, bár az igazság az, hogy aki érti a HTML-t, az ezeket nem nagyon szokta igénybe venni.

Aztán a felső kategóriába tartozik pl. a Dreamweaver (fizetős).

Ami engem illet, weboldalakat Quanta plusban szoktam szerkeszteni (linux alatt fut).

2013. aug. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

" (Hangsúlyozom, egyszerű

szövegszerkesztő szükségeltetik,

tehát pl. Word, WordPad, stb.

felejtősek.)"


miert???

2013. aug. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A Word belepakol még + kódokat ahogy én tudom. :D
2013. aug. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mert az nem sima text fájlba ment, hanem saját formmátumba, amit nem fog felismerni a böngésző vagy a szerver, ahol futnia kell majd.
2013. aug. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Lajos54 ***** válasza:

" (Hangsúlyozom, egyszerű

szövegszerkesztő szükségeltetik,

tehát pl. Word, WordPad, stb.

felejtősek.)"


miert???


Próbáld ki, hogy egy pár sort, ami Wordben van, sima másolás-beillesztéssel tedd be valamelyik egyszerűbb webszerkesztőbe. Azután nézd meg a forráskódot. Telis-tele lesz mindenféle vezérlő Tag-ekkel, meg ami feleslegeset csak el lehet képzelni.

Egyébként én valamikor régen az NVU-val (most már Kompozer) kezdtem szórakozni, próbálkozni. Annál az a jó, hogy van forráskód-nézet is, így viszonylag hamar megismertem a html fontosabb szabályait, formátumát és hasonlókat. Ha jól van beállítva, engedi, hogy felülbíráljam, amit "ő" írt be. Aztán hamar rászoktam mellette én is a Jegyzettömb és társaira.

2013. aug. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Drone007 ***** válasza:

Én annak idején az Applepie HTML editor programon tanultam a webes szerkesztgetést. Ez azóta már 15 éves programocska, de még mindig merem ajánlani kezdőknek.

Innen még letölthető:

ftp://ftp.sunet.se/pub/simtelnet/win95/html/apie30.zip

Azért is szerettem, mert egy kis floppyról elindult :)

Ja és telepíteni se kell, bár mivel shareware van egy trükkös indító része :)

2013. aug. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!