Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kell programot írni?

Hogyan kell programot írni?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés, mondjuk az is. De engem érdekelne hogy hogyan készítenek programot. Csak extra konyhanyelven.

2013. aug. 8. 15:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Megtervezik, begépelik (programozási nyelven), lefordítják (a gép nyelvére), aztán futtatható.
2013. aug. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%

Nyitnak egy notepadet, abba írnak kódokat, jó sok számítással, aztán ezt egy fordító programmal átfordítják, és bumm, kész az exe file, futtatható formában.

Turbo Pascalban még egyszerűbb, azzal kezdd.

2013. aug. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

Több módszer is van, sőt az sem mindegy milyen célra, milyen gépre készül a program. (PC-re vagy autó fedélzeti számítógépébe.)


De az alap módszer az, hogy megtervezik, mit is kell csinálnia majd a gépnek. Ezt lebontják egyszerű utasítások sorozatává, így tulajdonképpen kialakul az az algoritmus, ami majd a feladatot ellátja.

Ezután ezt valamilyen programnyelven beírják egy szövegszerkesztőbe (ez a forráskód), utána lefordítják egy fordító programmal, hogy a gép számára értelmes utasításokat tartalmazzon (ez a futtatható kód).


Ez nagyon konyhanyelven volt, amúgy egész könyveket lehetne írni a program tervezéséről, programozási nyelvekről, architektúrákról, fordítás és linkelés menetéről, stb.

:)

2013. aug. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%

Itt az ürge egy nagyon egyszerű programot ír:

http://www.youtube.com/watch?v=LRcoKAkg8mI

Annyit csinál a program, hogy kiírja a képernyőre, hogy "Hello world"


A lényeg:

0:53 - Itt kezdi beütni a forráskódot.

2:00 - Itt kezdi lefordítani.

2:14 - Már fut is. (Kiírja: Hello World)

2013. aug. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 8. 15:50
 6/12 anonim ***** válasza:

Hasonló a fenti videóhoz, csak már ablakos környezetben.

http://www.youtube.com/watch?v=pKvk1nJdVII

2013. aug. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Legyünk realisták:


ez a

1. lépés: megtervezik,

2. lépés: "leprogramozzák"


nem müködik ilyen tisztán a gyakorlatban. Többnyire vissza kell menni az 1. lépéshez, ha a 2. lépésnél valamiröl kiderül, hogy nem lett jól megtervezve. Ha ennél bövebben érdekel és már legalább amatör szinten tudsz programozni, tudsz egy keveset angolul keress rá arra, hogy software development process, ez több mint szimpla "kódolás".

2013. aug. 9. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 SimkoL ***** válasza:

Nálam ez így működik:


- adott egy probléma amit meg kell oldanom - tehát kell egy program -


Kérdések:


- mit kell tudnia a programnak

- 'szépnek' kell lennie vagy feladat orientáltnak ?


Ezek után jöhet a nyelv kiválasztása.


Egyszerű programoknál, ami pl. csak visszaad egy értéket vagy elvégez egy-két műveletet C++ vagy Pascal. - Előny kicsi exe.


'Pofásabb' programoknál valami Visual..... vagy Delphi.


Web programozásnál PHP, Ajax, JavaScript.....


A script nyelvek is nagyon jól használhatók egyszerűbb dolgok megoldására.


Végül is mindig a feladat határozza meg a programnyelvet.


Ha már azt elérted, hogy egy nyelven tudsz programozni, akkor a többi nyelvet megérteni gyerekjáték.


Ja és a programkészítés alapja az angol tudás és a logikus gondolkodás.

2013. aug. 9. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Kösz a kollégáktól a lepontozást.. nem tudom, itt miért kell lehúzni valakit, mikor ugyanazt írja mint mások, a kérdező pedig elégedett..
2013. aug. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok, #9-essel egyetértve én sem értem, miért kell lepontozni.


#2 és #3 is jókat írt, főleg #3, ő tök szépen elmagyarázta az elemeket, mégis le lett pontozva, miért?


Gondolom #7-estől is pirosat kaptam:

"Többnyire vissza kell menni az 1. lépéshez, ha a 2. lépésnél valamiröl kiderül, hogy nem lett jól megtervezve."


Most attól, hogy részletesebben írjátok le a folyamatot, az alapvető lépéseket jól írtam le. Igenis ezek az alaplépések: tervezés, implementálás, fordítás, futtatás/tesztelés. Persze, mindenhova lehet visszafelé nyilakat rajzolni, egy egész bonyolult gráf kijöhet a végén.


Most ezzel az erővel én is lepontozhatlak, hogy nem írtad bele, hogy a tesztelési lépésből is vissza kell néha ugrani a kódolási lépésre, ha valami bug felmerül.


A fejlesztési modelleket is leírhatnátok akkor már.


De mindig lehet részletesebbet írni, ezzel az erővel mindenki lepontozható, ha valaki lemegy az 1-esek és 0-ák szintjéig...

2013. aug. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!