Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozás kezdése, hogyan?

Programozás kezdése, hogyan?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, és eléggé érdekel a programozás, elszeretném kezdeni megismerni az alapoktól, Matekból 3-as vagyok, de úgy hallottam itt főleg a logika számít, és azok a feladatok elég jól mennek. Azt hallottam a Python jó kezdésnek, mert nem túl nehéz.

Ti mit javasoltok, aki tudna segíteni privátot is írhat.


2013. aug. 3. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Kezdésnek jó a Python, de a C# se rossz.

Személy szerint én c# kezdtem, jelenleg c++ -ban dolgozok.

2013. aug. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én C++ al kezdtem és nem bántam meg.
2013. aug. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak azt olvastam az kezdésnek elég nehéz, főleg egy olyannak, aki szinte semennyire nem ért hozzá.
2013. aug. 3. 21:04
 4/8 qaxqaxqax ***** válasza:

#3 Ez butaság(: én is C++al kezdtem és szerintem egyszerű az egész. Ráadásul hasonlóan épülnek fel a nyelvek alapjaikban, szóval igazából m1, hogy melyikkel kezded szerintem, mivel egy for ciklus itt is és ott is ugyanaz:D stb stb


Hagyok itt valamit amin elindulhatsz és kicsit belekóstolhatsz(: Legfeljebb meggondolod magad, veszteni valód nincs:]

http://www.youtube.com/playlist?list=PLuYHIg_0xQJuGfFx6AxtMg..

2013. aug. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy mivel kezd az ember, a Python azért célszerűbb, mert magasabb szintű és sokkal hamarabb, nagyobb sikerélményekkel gazdagítja az embert.
2013. aug. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én batch -> pascal -> C -> Java -> stb... utat jártam be, nekem megfelelt.
2013. aug. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pascal (középsuli)

PHP (magamtól)

C (egyetemen)

Java (egyetemen)

C++ (egyetemen)


Nálam ez volt a sorrend.

2013. aug. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Aki sohasem programozott, annak minden nyelven egyforman konnyu vagy nehez az alapokat megtanulnia. A lenyeg nem programnyelvben rejlik, hanem a problema megerteseben es reszfeladatokra valo tagolasaban, amiket aztan lekepezel valamilyen kornyezetre es programnyelv utasitasaira.


En ezt az utat jartam be: Commodore 64 BASIC > Java > C# > (?>

2013. aug. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!