Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az 1960-as, az 1970-es és...

Az 1960-as, az 1970-es és talán még az 1980-as években hogyan tanultak meg azok programozni, akik nem tudtak egy számítógépet beszerezni?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy egyes korosabb programozók ezekben a korszakokban tanultak meg programozni, amikor a számítógépek túl drágák voltak egy átlag magánembernek és sok helyet foglaltak. Ezekben az időkben hogyan tanultak meg az olyan emberek programozni, akik évekig nem tudtak hozzáférni számítógépekhez? Azokban az években, amikor nem tudtak géphez kerülni, hogyan tanultak meg 1-1 programozási nyelvet? Halottam olyan kamaszokról, akik ilyen körülmények között tanultak meg programozni. De hogyan?

2013. aug. 3. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Papíron. BME-n pl programozás gyakorlat az nem gépes, hanem papíros gyakorlat, és fejből kell tudnod a parancsokat. Persze van külön labor is arra, amikor a billentyűket lehet csépelni...
2013. aug. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 coopper ***** válasza:
100%

Szia.


+1 az #1-nek. Papiron.


Plusz a 80-as évektől jött a comodor, Zx, és HT korszak.

Ott már Basic-ben lehetet programozni. De mivel nem volt mindenkinek gépe (2-3 embernek jutott egy "gép") ott is papir volt az első.


A 80-as évek előtt a "nagygépes" korszakban, pediglen nagyon nehéz volt "gépidőhoz" jutni, ezért ott is, a papir volt az első.


Üdv.

2013. aug. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 2000 körül kezdtem el programozni tanulni, de nem volt gépünk, én is papíron csináltam.


20/F

2013. aug. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mai napig a legtöbb egyetemen (ahol programozást tanítanak) kell tudni papíron is programozni (általában a vizsgák írásban történnek és nem számítógép előtt).
2013. aug. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 SimkoL ***** válasza:
80%

Én 1986-ban kezdtem tanulni programozni. Szerencsére a munkahelyemen volt egy XT - elvileg rejtjelzésre használtuk, de az napi fél óra volt csak - így azon. Még HDD sem volt benne, két 5 1/4 " floppy volt a 'háttértár'.

Ha nem dolgoztam akkor meg papír és ceruza :)

2013. aug. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%
Luxus, ami ma van pár tíz- vagy százezer forintért bárki géphez juthat és programozhat. Operációs rendszer, szoftver, e-book, rengeteg web- és fórumoldal, ahol utána lehet nézni mindennek.
2013. aug. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!