Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tapasztalt programozok/szoftve...

Tapasztalt programozok/szoftverfejlesztok mit tesznek ilyenkor?

Figyelt kérdés

Gyakorlaton vagyok egy cegnel, gyakorlatilag en vagyok a "szoftverreszleg", mivel a cegnel nincs mas, aki desktopszoftverrel foglalkozna. A szoftver (C#, nehany egyszerubb feature, adatok lekerdezese es adatbazisba mentese kulonbozo embedded eszkozokbol egy sajat wireless protokollal, ill. az eszkozok teljesitmenyenek tuningolasa) kb. 15 ezer LOC a Visual Studio szerint, abszolut semmilyen dokumentacio (pl. UML) es forraskodkommentar nincs hozza, van viszont rengeteg bug es beepiteni kivant feature.


Milyen modszerekhez folyamodtok ilyenkor?



2013. júl. 26. 06:50
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Ja igen, a hab a tortan, hogy mindezt Kinaban tolom, most "tanitok be" egy kinait, mit kell majd csinaljon, OOP-szavak kinaiul 返回类型 return type, 实例化 instantiating, interface 接口 ("csatlakozás+lyuk") mintha ujra kellene tanulni az alapokat, annyira mas szavakkal forditottak le az angol kifejezeseket. Amikor megkerdezte a fenti asynchronous exceptiont, annyit mondtam neki, ramenne a munkaido, mire le tudnam neki forditani, majd meg tudja, ha o is prunytoli.
2013. júl. 29. 13:59
 12/14 anonim ***** válasza:
Akkor kezdd neki ezzel: k*rvára nem írunk anyanyelven programot. A programozás nyelve az angol. Amelyik kód nem angolul van, az nem létezik. Pont. (Ugyanez igaz arra a kódra is, amihez nincs unit teszt).
2013. júl. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 iostream ***** válasza:

#12

1. Nem a kódról volt szó, hanem a szakkifejezésekről.

2. A kínai nem tud angolul. Akkor sem, ha látszólag angolul kommunikál. Nem is fog tudni, felesleges erőltetni. Ha ott dolgozol, neked kell meghajolni.


Átérzem a helyzeted kérdező, én szerencsére nem egy kódon, de dolgozom együtt mindenféle kelet-ázsiai nemzet fiaival (és lányaival), és brutál mit tudnak produkálni, mind kód/egyéb munka mind kommunikáció szinten.

2013. júl. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Hát az nagyon a fizetéstől függ, hogy mihez folyamodnék. Ezek alapján, amit elmeséltél, első körben elmennék a bosshoz, és megkérdezném, hogy hajlandó-e nekem havi másfél millát fizetni ezért a trágya melóért, ha nem, akkor index-ezek/facebook-ozok egész nap, amíg ki nem rúgnak.


Ha hajlandó ennyit fizetni, akkor:

1. Megkeresem azt a figurát, aki kitalálta ezt az egészet(mert valaki nyilván kitalálta, és az tudni is fogja, hogy minek hogyan kell működnie), és addig faggatom, aki ki nem szedem belőle a teljes és részletes specifikációt, egyúttal ezt le is dokumentálom, mint termék-specifikáció, és jóváhagyatom a közvetlen főnökömmel, h. védjem a seggem

2. Rászánok pár napot, hogy átnézzem a kódot, hogy van-e esély arra, hogy megértsem, mi történik, illetve eléggé strukturált-e egyáltalán ahhoz, hogy tesztelni lehessen

3. Ha úgy ítélem meg, hogy gyorsabb javítani, mint újraírni, akkor írok rá teszteket

4. Lefuttatom a teszteket, kiderül, hogy mi nem működik, mi az, ami egyáltalán nincs is még kész, mi az, ami kész van, csak sz*rul működik

5. Csinálok egy hibalistát időráfordítás-becsléssel, ahol lehet, priorizálom impact alapján, nyilván a nem fontos funkciókat érintő, sporadikus hibák a lista aljára kerülnek, a komoly problémákat okozó, determinisztikusan előidézhető hibák az elejére, ezt megint jóváhagyatom a főnökömmel

6. Elkezdek dolgozni a hibákon

2013. júl. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!