Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik weblap programozási...

Melyik weblap programozási nyelvet lenne célszerűbb megtanulnom?

Figyelt kérdés

Nos.

Megtanultam nagyjából (talán félig) megtanultam a c# nyelvet, viszont amit ott megtudok valósítani, azt megszeretném tenni egy weblapon is, magyarul meg szeretnék tanulni egy weblap programozási nyelvet is. ASP.NET-ben próbálkoztam, viszont html is érdekel. Nos, melyiket lenne célszerűbb megtanulni a fentebb leírtak figyelembevételével? :) 14/f


2013. júl. 19. 07:04
 1/6 anonim válasza:
HTML tudása nélkül nem megy a weblap készítés, az az első amit meg kell tanulni szerintem.
2013. júl. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jelenleg a legjobb technológia szerintem C#-os webfejlesztésben az MVC. Nézz utána az MVC3, vagy az MVC4-nek. A webforms kicsit kiment a divatból, bár ha jól tudom abból is terveznek újításokat.


Mindenesetre az MVC-hez ugyanúgy szükséged lesz html+css és javascript tudásra majd.

2013. júl. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 qaxqaxqax ***** válasza:
100%

1. HTML

2. CSS

3. első + második

4. JavaScript

5. jQuery

6. php (/ esetleg ASP)

7. ajax JSON...

...

2013. júl. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem sértésnek szántam kicsifiú, csak fel kívántalak világosítani, hogy amit most tudsz az lepkefing és ne bízd el magad és főleg ne kapkodj mert értelmetlen.
2013. júl. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A HTML (mint leírónyelv) ismerete elengedhetetlen bármilyen webalkalmazás vagy weblap kapcsán. Úgyhogy azt oda-vissza. Mivel 2013-at írunk, így a CSS ismerete is kötelező. És akkor csak utána jönnek a dinamikus weblapok és a kliensoldali programozás (jó eséllyel JavaScript), szóval a sorrend kb. mint fentebb írva vagyon.
2013. júl. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2013. júl. 19. 12:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!