Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy írja ki a Notepad++ a...

Hogy írja ki a Notepad++ a kódokat automatikusan?

Figyelt kérdés
A PSPad-ot használtam eddig, de mindenki a Notepad++- ot ajánlja. Nem találom azokat a funkciókat, amikkel a PsPad elkényeztetett. Pl amikor új html fájlt nyitok, automatikusan megjelenik a html, doctype, head és body, nyitó-záró tagokkal megfelelő sorrendben, szóval a szükséges minimum, amitől a fájl html lesz. Ha pedig bármilyen tag-ot akarok beírni, ctrl-alt lenyomásával megjelenik az összes lehetőség és egy kattintással a kezdés és a lezárás odakerül. A notepad nyilván még kényelmesebb, de hogyan?

#notepad #automatikus kódolás #gyors kódolás
2013. jún. 30. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapértelmezetten a Notepad++ csak egy szintaktikai kiemeléssel (és még sok jó funkcióval) rendelkező szövegszerkesztő, nem képes olyasmire, amit te mondtál.


De lehet hozzá letölteni pluginokat, illetve készíteni, azzal valószínűleg menne.

2013. jún. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem meg ideje lenne elszakadni ezektől a kényelmektől. Az alap tag-eket illik tudni fejből.
2013. jún. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Előzőnek:

igen, illik tudni, de nem is arra való ez és az ehhez légyegében nagyon hasonló programok (IDE-h), hogy megmondja neked mit kell írni, hanem hogy te gyorsabban, kényelmesebben tudj fejelszteni (ill html-t vagy xml-t szerkeszteni).

Kényelmes, ha egy megnyitott taget bezárja a szerkesztő magától. Nyílván tudja az ember, hogy hogyan kell lezárni egy xml/html taget. Tényelmes, ha identálja a kódot, nem neked kell kézzel beigazgatni, stb.

Kényelmes, ha pl egy image tag src-jének írásakor feljön egy doboz amiben kiválaszthatod a megfelő képet.

Vagy ha azonnal látod, hogy egy hexa színkód milyen szín.


De abban sincs igazad, hogy mindent kéne fejből tudni. Ki tudja az összes css tulajdonság paramétereit pontosan? Nyilván a fontosabbakat tudja az ember, de az összeset felesleges pontosan tudni.


A PSPad-et ugyan nem ismerem, de amiket írtam általános doglok, gondolom tudja a PSPad is.

2013. jún. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A pspad is ingyenes, úgyhogy ki lehet próbálni minden kötelezettség nélkül. Amikor ott új fájlt kezdesz, akkor eleve megadod az ikonból legördülő menüvel, hogy a húsz közül melyik legyen, és ha html, akkor tálalja a <html>-től </html> mindazt, ami kell. Van ilyen bővítmény a notepadben? Persze, hogy eltehetek magamnak egy sablont is, nem nagy ügy megírni, de van más is. Pl css-ben integrált a topstyle lite-tal, ami a dreamweaverbe is be van építve. Nagyon kényelmes. Másik, ami hiányzik a html tidy wrap. Sokféle html tidy van, amit nem is értek, csak a wrap-et használtam, ami gyönyorűen elrendezi a sorokat egymás alá, és hierarchikusan. Ezt melyik bővítményben találom? Nem a megtanulásról van szó, hanem a gyors és effektív használatról. Aki szigorú pedagógusként attól félt engem, hogy az autocomplete miatt nem fogom megtanulni a kódokat, az aggódhat a notepad miatt is, mert abban is van autocomplete, csak még nem találtam meg mindazt, amit a pspad nyújt. Erről szól a kérdés.
2013. júl. 1. 07:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha html, css, php-ban fejlesztesz, akkor ajánlom az aptana nevű programot.
2013. júl. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kösz és bocs a makacsságomért, de a Notepad++-hoz ragaszkodnék több okból. Csak azon belül szeretnék olyan bővítményeket találni, hogy ne kelljen lemondani a pspad-ben megszokott kényelmes funkciókról.
2013. júl. 1. 12:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Érdemes a plugineket böngészni:

[link]

2013. júl. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én nem találok olyant, amilyent keresek, pedig biztos van. Nem hiszem, hogy a majdnem ismeretlen pspad többet tud, mint a híres Notepad++. Van valaki, aki össze tudná hasonlítani, melyik jobb és miért? PsPad vs Notepad++ a bővítményeket is beleértve - érdekes lenne.
2013. júl. 2. 09:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!