Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék programozni tanulni...

Nicholasz kérdése:

Szeretnék programozni tanulni notepad ba tudnátok egy linket adni ahol megtanulhatok?

Figyelt kérdés
2013. máj. 17. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Első körben tanuld meg a kereső használatát! Ahhoz notepad sem kell.

Aztán határozd meg, hogy mit is szeretnél programozni. Utána jöhet az, hogy keresel hozzá anyagot.

2013. máj. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Notepad helyett a Notepad++-t tudom ajánlani, az sok nyelven tudja színezni a kódot.

Kezdő nyelvnek a Pythont ajánlanám.

2013. máj. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
koszonom
2013. máj. 17. 20:58
 4/5 anonim ***** válasza:

"Szeretnék programozni tanulni notepad ba tudnátok egy linket adni ahol megtanulhatok?"


Na akkor, ez a kérdés mindenhol sántít. Mi az, hogy programozni notepadba? Szeretnél programokat írni notepad segítségével? (Nem ajánlatos) És milyen nyelven? Úgy értem milyen programozási nyelven szeretnél programozni? JAVA?, C?, C++?, VB.NET?, C#.NET? vagy egyéb? Ha programozni szeretnél, miért nem egy IDE vagy Syntax Highlightot támogató szövegszerkesztőt használsz? Tudom ajánlani a Notepad++-t Windows alatt, míg Linux alatt a Geany-t. Emellett szükséged lesz fordítóprogramra is. (Ezért ajánlottam az IDE-t mert ezek általában tartalmazzák a megfelelő compilereket. Ilyen IDE például a cross platform Code::Blocks, ez C illetve C++-hoz. MS Visual Studio 20** verziója, ez Windowsra, és sok nyelvet támogat, mint például a Visual Basic.NET, C#.NET, C++. JAVA nyelvhez nem tudok IDE-t, mert életemben nem használtam hozzá, csak Notepad++-t és a JAVA compilert :D Egyébként YouTube tele van oktatóvideókkal. A dolgod csak annyi, hogy beírod a keresőbe, hogy "<programozási nyelv> tutorial for begginers" és máris megszámlálhatatlan videót kapsz, csak győzd megnézni őket.

2013. máj. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Volt egy elírásom. Tehát ezt írd be a YouTube keresőbe: "<programozási nyelv> tutorial for beginners". Ja azt érdemes tudni, hogy az angol nyelv ismerete szinte elengedhetetlen.
2013. máj. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!