Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programozoi nyelvet...

Melyik programozoi nyelvet kezdjem el tanulni? És hol kell irni a parancsokan, notepadban?

Figyelt kérdés

Csak hobi szinten akarok valamennyire megtnulni programozni...

Ne ajánjatok nehéz nyelvet,mert semmi tapasztalatom ...



2012. okt. 10. 23:26
 1/5 iostream ***** válasza:
Ha parancsokat akarsz gépelni, akkor assembly.
2012. okt. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez nagyban függ attól, hogy milyen programokat akarsz csinálni. Webes, asztali ügyviteli, játék? Sok programnyelv van, mindegyiknek van előnye, hátránya. Az is fontos lehet, hogy később szeretnél munkát vállalni, mint programozó vagy megelégszel a hobbi programozással.

A legtöbb programnyelvhez lehet szerezni fejlesztő környezetet, ami segít a program megírásában, de notepaddal is lehet dolgozni.

2012. okt. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Csak hobbiként érdekek,szo sincs munkárol...

Azon még el sem gondolkodtam h milyen programot írnák,de mint emlitettem csak Hobi...


Ami mèg 1 fontos kérdés...ha el akarok kezdeni egy programozoi nyelvet tanulni akkor h áljak neki??? Nem tudom elképzelni h hogy működik vannak hozzá kodok vagy parancsok ???

2012. okt. 11. 16:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Nézz meg egy két videót....

Egyépként nem mindegy...

Döntsd el mit akarsz. Webes dolgokat,játékokat vagy egyebeket. mert teljesen mások. Nézd meg: Cyrex.hu Ott weboldal készítésről van szó.

2012. okt. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod, hogy mit, akkor próbálkozz meg a c# nyelvel.

Ingyenes fejlesztői környezet letölthető az MS-től:

[link]


Jegyzetet itt:

[link]


meg itt:

[link]


találsz. A neten rengetek tutoriált és egyéb doksit találhatsz.

2012. okt. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!