Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#, vonal összes pontjának...

C#, vonal összes pontjának kiírása?

Figyelt kérdés
Ha van egy megrajzolt vonalam,pl point1(x1,y2) -től point2(x2,y2)-ig, akkor hogyan tudnám megkapni a vonalnak az összes pontját és kiírni egy tömbbe?
2013. jún. 27. 18:18
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
elrontottam a példát point1(x1,y1) természetesen....
2013. jún. 27. 18:22
 2/11 anonim ***** válasza:

Az elméleti egyenes sehogy, mert az nyilván végtelen számú pontot tartalmaz.


Gyakorlatilag megnézed, hogy mekkora az (x1,y1) és (x2,y2) távolsága pixelekben és minden egyes x-re egyesével kiszámolod, melyik pixel-re között hova fog kerekíteni a fordító.

2013. jún. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
a ragozás nem az erősségem, de gondolom össze tudod rakni :)
2013. jún. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 iostream ***** válasza:
0%
A vonalaknak végtelen sok pontja van. Te a pixelek koordinátáira vagy kíváncsi. Hallottál már a Bresenham nevű úriemberről? Érdemes lenne rákeresned :)
2013. jún. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 iostream ***** válasza:
11%

"Gyakorlatilag megnézed, hogy mekkora az (x1,y1) és (x2,y2) távolsága pixelekben és minden egyes x-re egyesével kiszámolod, melyik pixel-re között hova fog kerekíteni a fordító."


Ez azért nem jó, mert a vonalak kb fele lukacsos lesz így (amik meredekebbek 45 foknál). No meg nem hiszem, hogy a kérdező fel tudná írni két pontból az egyenes egyenletét, ha ilyen problémái vannak.

2013. jún. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
iostream: lehet, hogy félreértek valamit, de ha minden egyes X pontra meghatározza, hogy ott elméletileg hol megy keresztül az egyenes (y) és kerekít, akkor szerintem nem lesz lukacsos
2013. jún. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 iostream ***** válasza:
11%
Képzelj el egy függőleges vonalat, (0, 0)-ból (0, 100)-ig. Elmész 0-tól 0-ig, és meghatározod, hogy a pontokban mely y ponton kell lennie pixelnek. Érted már a problémát?
2013. jún. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Aha! Erre nem gondoltam.
2013. jún. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

@I.V.lenin :)


viszont ez egy jó ötlet függvényrajzolóhoz x szerint (ugye egymás fölött jó lenne ha nem lenne pixel, mert az úgy matematikailag nem a legegyértelműbb hozzárendelés)

2013. jún. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
iostream, kifejtenéd magyarul, vagy küldenél linket Bresenham algoritmusrol? Mert csak angolul találtam leírást, de az angolom ehhez úgy érzem még nem elég jó..:)
2013. jún. 27. 23:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!