Milyen programozási nyelvet érdemes most tanulni? Jelenleg nincs tapasztalatom semelyikkel sem, de valószinűleg késöbb ezzel szeretnék foglalkozni, ezért kéne olyan ami jelenleg, illetve késöbb is jó.
A c++ tanuld meg a nyelv magába foglal szinte mindent ami más nyelvekben előfordul.Nem túl alacsony szintű és nem is magas szintű nyelv egyszerűen tökéletes a létező nyelvi elemek megismerése c++ ból.
Még OO is tanulsz bele,én c++ kezdtem a 24 órás könyvből ami egy hihetetlenül jól sikerült könyv a 24 órás sorozat tökéletessége.
Ha eddig még nem tanultál sosem programozást, akkor marhára felesleges egy objektum orientált nyelvvel kezdeni.
Tanulj meg egy egyszerűbbet (mondjuk a C-t, vagy akár a Pascal-t, Python-t stb). Csak hogy belerázódj a gondolkodásmódba.
Utána már jöhetnek az OO nyelvek (Java, C++).
Ne arra menj rá, hogy melyiket érdemes megtanulni. Tény, hogy mondjuk a Java elég népszerű és szép dolgokat lehet vele művelni, de az egyetemen se azzal fogják kezdeni. (már ha persze egyetemre akarsz jönni)
Minél többet érdemes tanulni. Python, Java és C++ (meg ezek variánsai) a manapság gyakran használt nyelvek. Hogy melyikkel kezdd - Pythont nem igazán ismerem, de amennyit ránéztem, lényegesen egyszerűbb a nyelvezete mint a C++-nek vagy Javának. De amúgy a későbbiekben érdemes mind3-at megtanulni szerintem.
'Persze a C++ nem OO nyelv,' - attól függ, hogy hogyan nézzük, van már itt is lehetőség OO-ra, de tény hogy nem olyan mint a Java vagy C# hogy már a fő metódus is egy objektumon belül található.
Az hülyeség,hogy a c++ nem való kezdőknek.
Mintha nehezebb volna pythonban megírni egy ciklust mint c++ ban vagy létrehozni benne egy változót.
Nem mindegy,hogy c++ ban vagy pythonban tanulja meg függvényeket meg változókat stb.
Ha a kérdező c++ szeretne tanulni akkor nyugodtan kezdheti azzal ha pythonban akar programozni akkor pedig legyen python nyugodtan kezdheti bármilyen nyelvel ha az nem OO.
A C jellegű nyelvekben a mutatók már korán megjelennek. Az egyszerű beolvasásokban is pl. Gyakran használtak. Nem egyszerű velük dolgozni, illetve megérteni a pontos feladatukat egy újnak (ne is beszéljünk a mutatók mutatóiról, mert attól aztán tényleg hülyét lehet kapni első nekifutáskor). Dinamikus tömböket és listákat manuálisan kell előállitani, amig sok másik nyelvben már vannak rájuk megirt, letesztelt, "biztonságos" funckiók. Ezért nem ajánlják kezdőknek.
Nem azt mondom, hogy nem lehet vele kezdeni, de a nehezebb nyelvek közé valóak.
Ettől függetlenül érdemes velük megismerkedni szerintem.
"Dinamikus tömböket és listákat manuálisan kell előállitani, amig sok másik nyelvben már vannak rájuk megirt, letesztelt, "biztonságos" funckiók"
Ez nem igaz, C++-ban ott az STL, ami tele van konténerekkel. A probléma az, hogy 1. nincs nyelvi szinten integrálva, mint pl a Pythonban 2. az algoritmusokkal való együttműködés az absztrak iterátor koncepcióra épül, ami nagyon szép meg minden, de nem kezdőnek való.
"Azoknak volt még szerencséje, akik assemblyvel kezdték és úgy haladtak egyre magasabb szintre (pl. oop). Minden szintlépésnél tudtad így, hogy mi a lényege, mit könnyít, miben más, és az mivel jár."
Ezt így nem mondanám, hogy szerencséjük volt, mert sokat sz*ptak, nem ideális tanulógörbe. Még az se igaz, hogy így mindenhez milyen jól értenek, mert nagyon sokan megragadnak a tanulások elején, lásd a rengeteg begyöpösödött C kódert.
Tehát lehet jó a módszer, de nem garantál semmit, és baromi nehéz, a többség nem alkalmas rá.
Nem mondtam, hogy garantál: "akik assemblyvel kezdték és úgy haladtak egyre magasabb szintre"
Ebben benne van az a feltétel, aminek negáltjára szerinted nem jó ez a tanulógörbe. Vagyis az általam írottak nem vonatkoznak azokra, akik nem haladtak magasabb szintre. Sz*pni persze kellett sokat vele, nyilván kevesebbel is megúszható.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!