Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék segítséget kérni a...

Szeretnék segítséget kérni a következő feladathoz. Egyik jóbarátommal összehoztunk valamit, de azt a kódot sem értem egészen. Jó amit leírtunk?

Figyelt kérdés

Írjon függvényt, amely argumentumként egy természetes számot fogad, és

kiírja ennek a számnak a prímtényezőit. Írja meg a főprogramot, amely:

- Beolvas az n változóba egy értékét az [1, 10] tartományból. Ha az érték nem

megfelelő (és nem nulla), akkor a program hibaüzenetet írjon ki, és kezdeményezzen új beolvasást. Nulla bevitt érték esetén a program leáll.

- Ezt követően n-szer:

o beolvas egy x természetes számot az [1, 1000] intervallumból, o meghívja a függvényt az x –értékkel.



2013. márc. 21. 20:07
 1/8 A kérdező kommentje:

A megoldás házi feladat, viszot nem nagyon vágom a dolgokat, minden segítség jól jön! Itt a kód amit összedobtunk, megfelel-e a szöveg megoldásaként?

#include <iostream>

#include <stdio.h>

#include <math.h>

using namespace std;

int prim (int);

int main()

{

int n, j;

cout <<"Hany primszamot szeretne?\n";

cin >>n;

int i=1; j=3;

cout <<"2\n";

while (i<n)

{

if (prim (j))

cout <<j<<endl;

i++; j+=2;

}

}

int prim (int a)

{

if (a%2==0)

return 0;

else

for (int i=3; i<=(a^2); i+=2)

{

if (i%a==0)

return 0;

}

return 1;


}

2013. márc. 21. 20:12
 2/8 anonim ***** válasza:
pastebin-re dobd fel, mert itt nehezen olvasható.
2013. márc. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Így ránézésre:


Ha elkészültök egy résszel, szekcióval, érdemes letesztelni. A prímszámtesztelés pl. tuti nem működik rendesen.

2013. márc. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jesszus atyaúristen.

Érdemes lenne elõrõl kezdenetek az egész kurzust, mert ez valami tragédia.

Szarból meg nehéz várat építeni...

2013. márc. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Mért include-oltátok az stdio.h-t, meg a math.h-t ha sehol nincs egy sqrt()-sem, sem egy printf ???
2013. márc. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Először is! Már a feladat értelmezése se sikerült, ahogy látom. Nem prímszámokat kértek be. Ki kell írni az adott szám prímtényezőit. Ezen kívül az [1, 1000] intervallum sem helytálló, hiszen az 1 az nem prímszám, így a legkisebb felvehető érték a kettő.

Wikipédia: [link]

include-oknál nem igazán használatos a .h, helyette 'c' betűt használunk a szó elején. (Pl. stdlib.h -> cstdlib)

Itt a kód, másold be a project-edbe, teszteld, aztán nézd át miként működik, remélem jól működik. :)

[link]

Bármi kérdésed lenne, nyugodtan tedd fel, vagy küldj egy üzenetet.


U.I.: Aztán nem leszólni, ha valamit benéztem, egyrészt még Én is erős tanulási szakaszban vagyok a C++ és még 3 másik programozási nyelvvel, másrészt késő (vagy korán?) van már. :D

2013. márc. 23. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Azt elfelejtettem odaírni, hogy az a "csúnya" tömb azért van, mert nem akartam még azzal is tovább nehezíteni a dolgot, (nem azért, mert nem tudom megírni ciklussal / függvénnyel) hogy a prímszámokat generálom a programban, így - számodra - egyszerűbb még csak egy tömbben letárolni az összes prímszámot 1000-ig.
2013. márc. 23. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves Előző, a prímekre bontás szép, de a prímeket biztos hogy nem fogja elfogadni így egyetlen tanár sem.
2013. márc. 23. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!