Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programozási nyelvel...

Melyik programozási nyelvel kezdjem, teljesen kezdőként?

Figyelt kérdés

Belenéztem a c++-ba,és a Hello World-be .. De lehet hogy ez erős lesz kezdésnek.


Mivel érdemes,és milyen fejlesztő környezettel?


Visual Studio 2012-m van!



2013. márc. 18. 21:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
A Python nagyon jó ötlet. Illetve mellette párhuzamosan mehet C (nem C++!!!). A Pythonhoz is van rengeteg segédlet. Az IDLE-t felejtsd el, nem jó semmire. És a Visual Studio-t is. Bizonyos dolgokra biztos nagyon jó a Visual Studio, de kezdésre nem. Javaslom egy Linux disztrib feltelpítését, ott sokkal egyszerűbben elsajátítható minden, nincs annyi macera, mint Windowson. Elsajátíthatod a bash scriptek írását is Linuxon. Aztán menni fog a Windows is.
2013. márc. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

1. Python-t hagyjad a francba, egy rakás sz-r, ráadásul semmire sem mész vele, ha megtanulod. Csak keress rá, hány Python-os álláshirdetés van :D

Az egyetlen érv a Python mellett, amit az okosok mindig hangoztatnak, hogy rákényszerít az indentálásra, ami igaz is, de ezt bármelyik IDE megcsinálja bármelyik másik nyelven automatikusan.


2. Szinte az összes egyetemen és főiskolán C/C++-al kezdenek programozni tanulni. Ennek azért valami oka csak lehet, nem? Persze az is lehet, hogy az összes egyetemi és főiskolai oktató hülye, és a Python-b*zik jobban tudják, de ez eléggé valószínűtlen.


Nos, emiatt én a C/C++ vonalat javasolnám.

2013. márc. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó. Ha valaki ért a pythonhoz, akkor kb a világ bármely pontján el tud helyezkedni, mint tool programozó. Ennek azért valami oka csak van.


Persze egy c\c++ bzinak magyarázhat az ember, de azért jó lenne, ha nem írnál hülyeségeket.:)

2013. márc. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"Kedves utolsó. Ha valaki ért a pythonhoz, akkor kb a világ bármely pontján el tud helyezkedni, mint tool programozó. Ennek azért valami oka csak van."


[link]


[link]


Számold meg, hány Python programozót keresnek. Aztán számold meg azt is, hogy mennyi JAVA/C++/C# programozót keresnek. Ne csak a levegőbe pofázz.


"Persze egy c\c++ bzinak magyarázhat az ember, de azért jó lenne, ha nem írnál hülyeségeket.:)"


- A C nyelv szintaktikájára épül a legtöbb mai népszerű programnyelv(pl. PHP, C#, C++, JAVA, JS).

- Jól meg lehet tanulni vele, hogyan is működik alacsony szinten a hardware.(Ami egy programozónak KELL, még ha nem is veszi hasznát gyakran, amikor magas szintű nyelveken programozik)

- Önmagában is egy keresett programnyelv, beágyazott rendszereket leginkább C-ben írnak.


És ezek TÉNYEK, kisfiam. Nem arról van itt szó, hogy én C b*zi vagyok-e, vagy sem. (Egyébként nem vagyok az, azt vallom, hogy minden feladatra az arra legalkalmasabb nyelvet kell használni)

2013. márc. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Óh istenem kitört a nyelvháború. Aki programozni tud, annak mindegy milyen nyelven kell kódolni. Gotcha?
2013. márc. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Programozáshoz tesztelni kell. A teszteket szkriptekkel végzik, amelyek szkript nyelven íródnak. A legelterjedtebb szkript nyelv a Python...

Úgyhogy a Java, a C++ és a C# hármas mellé igenis elkel a Python.

2013. márc. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Vicc... Java, C# fejlesztéskor ki végez szerinted tesztelést Pythonban? :) Akit a fejére ejtettek. Egyetemi dolgozatokat azzal javítják az oké. De szinte az összes programozási nyelvhez van rendes tesztrendszer, ami csilliószor hasznosabb mint egy Pythonban írt teszt-szkript. Java ebben főleg élen jár. A Python egyébként egy teljes értékű programozási nyelv, egyáltalán nem ilyenekhez szokták használni.
2013. márc. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"Programozáshoz tesztelni kell. A teszteket szkriptekkel végzik, amelyek szkript nyelven íródnak. A legelterjedtebb szkript nyelv a Python..."


Látszik, hogy fogalmad sincs semmiről..

Először is: helyesen úgy hangzana az állítás, hogy a teszteket szkriptekkel IS lehet végezni bizonyos esetekben.

Másodszor: ha írtál volna valaha életedben pl. automatizált unit-tesztet, akkor tudnád, hogy bármely népszerűbb nyelvhez vannak specializált unitteszt-framework-ök, amik 1000x többet tudnak, mint a Pyhton.

2013. márc. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
nos,akkor melyikkel kezdjem?
2013. márc. 19. 22:45
 20/21 anonim ***** válasza:

Hát erről itt úgysem fogsz egységes választ kapni :D

De összegezve az eddigieket, két lehetőség van:


1. Python. Könnyű nyelv, kezdőknek gyors haladás, és több sikerélmény, jobban tudsz magára az algoritmizálási készség fejlesztésére koncentrálni. Cserébe felszínes tudás, egy olyan programnyelven, amit nem igazán tudsz értelmesen használni a későbbiekben.


2. C. Nehézkesebb haladás, kevesebb sikerélmény, mert sok mindent kell menet közben megérteni/utánanézegetni, ami nem kapcsolódik szorosan az algoritmizáláshoz. Cserébe komolyabb tudás a számítógép lelkivilágáról, jó alapot ad a népszerű magas szintű nyelvek elsajátításához, és önmagában is piacképes tudás.


Igazából lelki alkat kérdése, hogy a Te esetedben melyik a jobb választás.

Ha te olyan alkat vagy, hogy szükséged van a gyors sikerélményekre, máskülönben elmegy a kedved a dolgoktól, akkor válaszd a Pythont.

Ha viszont kitartó vagy, nem félsz a nehézségektől, és nem veszi el a kedved, hogy minden kis eredményért meg kell szenvedni az elején, akkor válaszd a C-t.


Bármelyik is vagy, ugyanúgy lehet belőled jó szakember, csak más úton jutsz oda, nem az első nyelv kiválasztása fogja meghatározni a programozói karriered :)

Legfeljebb olyan szempontból, hogy ha nem vagy kitartó, és mégis a C-t választod, akkor nagyobb eséllyel megy el a kedved az egésztől, és hagyod abba a programozást egy életre :)

2013. márc. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!