Miért kell ilyen sok programozási nyelv?
Vannak az általános célú programnyelvek, ezek mind ilyenek, h. gyakorlatilag bármit meg lehet benne csinálni.
Más kérdés, hogy speciális problémákra sokszor egyszerűbb egy specializált programnyelvet kifejleszteni, mert abban hatékonyabban lehet megoldani azokat a fajta problémákat.
Még ha meg is lehetne csinálni, akkor az annyira szerteágazó lenne, hogy rövid időn belül inkompatibilitási problémák jönnének elő.
Plusz annyira szerteágazó lenne, hogy nem lehetne megtanulni az egészet, specializálódni kellene és máris elveszítené az egységesítés előnyét.
Van egy ilyen "nyelv" ez pedig a bináris 1 és 0 .
Most ha neki állsz és megtanulod az összes utasítást amit a CPU , VIDEÓKÁRTYA, MEREVLEMEZ, BE és KIVITELI eszközök tudnak, akkor te vagy az "isten" :) ezt az 1 és 0 halmazt átlakították egy szuper egyszerü programozási felületté, majd e fölé tettek még egy felületet , ami már már emberi nyelven komunikál, majd e felé elkészült a C, majd ennél is emberibb nyelven a C# esetleg a Java.
Minden programozási nyelv azért készült amiért a kocsik is elkészülnek, "MI JOBBAT TUDUNK" elv alapján. vagy a "EZT LEHET EGYSZERÜBBEN IS" illetve a "NEM MARADUNK MINDIG BUTÁK" elv se rossz.
Most pl egy for ciklushoz elég beírnod a FOR-t de ez valójában a program legalja szintjén több ciklus, több órajelen keresztül fut le... ne akard megtanulni a fortran és társai nyelvet :)))
Az első nyelvek speciális célúak voltak. Volt nyelv matematikai képletfeldolgozásra (Fortran), volt lista- és más adatszerkezeteket feldolgozó (Lisp), volt szövegfeldolgozó (Cobol), és amikor létrehoztak még egy nyelvet operációs rendszer készítésére a Cobol és a Fortran alapján, akkor kiderült, hogy a PL/1 nem alkalmas erre a célra, az egy újabb nyelvet igényel. Még most is sokszor egy újabb nyelvet hoznak létre egy újabb célra. Az Ada biztonsági célokra készült, hogy ne robbanjanak fel a rakéták. Az Algol azért készült, mert számos dolog nem tetszett a Fortranban, például, hogy nincs rekurzió. A C nyelvet operációs rendszer céljára hozták létre. Sokszor hordozható assemblyként hivatkoznak rá.
Ami az alacsony szintet igényli: az assembly sem univerzális, minden típusnak egy kicsit más az assemblyje. Ez volt az egyik oka a magas szintű nyelvek kialakulásának.
Ha tényleg mindent egyszerűen meg lehetne csinálni egy multiparadigmális nyelvvel, akkor elég lenne csak egy nyelv. Van, amit egy ilyen, van, amit egy olyan nyelvvel lehet könnyebben megoldani. Vannak procedurális, deklaratív, funkcionális és objektumorientált nyelvek, gyengén és erősen típusos nyelvek.
Értem.
Akkor azt lehet mondani hogy aki tud gépi kódot írni, az a programozók elitje?
Bárki megtanulhat gépi kódban programozni.
Hasonló a helyzet amikor bemagolod a nyelvi elemeket attól nem lesz jobb ha tudod milyen eszközeid vannak a festésre attól te még ugyanúgy amatőr leszel benne.
Ha elit akarsz lenni a programozásban akkor nem a nyelvi elemek bemagolása fog azzá tenni hanem a sok 10 éves tapasztalat és gyakorlás,ezen kívül nagy erős matematika és fizika ismeretekkel kell hogy rendelkezz.
Ha ez megvan akkor szerintem a világ legjobb programozóival fel lehet venni a versenyt.
Hát tudod, a programozási probléma a processzor architektúrák különbözőségén alapul.
nem csupán általános célú processzorok léteznek(x86, arm, java ...), hanem alkalmazásspecifikus DSP-k, sőt mi több, a világon bárki csinálhat magának saját CPU-t egy FPGA-ban, saját assembly nyelvvel.
a gépi kódra mindig írnak egy hardverközeli fordítót. Általában a C nyelvet veszik alapul.
ezért nem létezik egy univerzális nyelv sem.
"Van egy ilyen "nyelv" ez pedig a bináris 1 és 0 . ", stb.
Pcmanus, te vagy az?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!