Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen sorrendben ajánljátok...

Milyen sorrendben ajánljátok a programnyelv tanulást?

Figyelt kérdés
Meg szeretnék tanulni programozni, és meg szeretném kérdezni, hogy melyik nyelvel kezdjem, fojtassam, stb. Olyanok véleményére vagyok kíváncsi, akik már tudnak "varázsolni", hogy ti melyik "varázspálcával" kezdtétek, használjátok most is, stb.

2013. jan. 27. 19:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Assembly aztán C, aztán Java vagy C#, aztán C++


Nálam ez bevált.

2013. jan. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdésként jó a C++, aztán Java vagy C#.
2013. jan. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 iostream ***** válasza:
Python.
2013. jan. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Assemblyvel kezdeni?? Nekem még általánosban tanítottak Pascalt és Basicet, alapnak jók. A VB.NET a .NET keretrendszer miatt nagyon kényelmes, te szinte csak hátradőlsz a székben és meg van íródva a program. Ha ezek valamelyikében megy, érted a logikáját, akkor érdemes folytatnod.
2013. jan. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket! Aszem Basic-al kezdem, a többit meeg majd meglátom, ha befejeztem.
2013. jan. 28. 08:03
 6/19 A kérdező kommentje:
A computercraft luája jó alapnak?
2013. jan. 28. 08:13
 7/19 anonim ***** válasza:

Én is Python-t javasolnék, megtanít szép kódot írni.


De amúgy szerintem tök mindegy.


Assembly-nek is van értelme egyébként, megtanít az alapvető logikára, működésre, bemutatja a legkisebb építőkockákat.


Én magam Pascal-lal kezdtem, majd PHP, majd suliban egy pici VB, aztán egyetemen Python, Ruby, C++, C, Java, ASM. Jelenleg leginkább Java-t és Ruby-t használok munkám során.

2013. jan. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ha mindenképp szkriptnyelvet akarsz, akkor Python, elég jó dolgokat össze lehet belőle dobni, pedig nagyon egyszerű, és a benne írt programok sem valami nagyok. (Pl.: a Blender mennyi mindent csinál egyszerre, még sincs 100 megabyte felett...)
2013. jan. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 tabaki ***** válasza:

De nem is pythonban írták ám...


(Azért a funkcióinak nagy része python-script, oké.)

2013. jan. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Én Pascal-al kezdtem, aztán assembly, aztán C, aztán C++, aztán C#/JAVA, továbbá JS/Python/VBA/VB6, meg még néhány hasonlóan idióta nyelv, amivel kénytelen voltam dolgozni eddig.(Nagyrészüket már el is felejtettem szerencsére).


Igazából szerintem jól csináltam, kivéve a Pascal-t az elején, én úgy érzem az semmit sem adott hozzá a képességeimhez.


Python-t meg az ilyen hasonló fostaliga nyelveket felejtsd el. Az nem érv egy nyelv mellett, hogy "megtanít szépen programozni", főleg, hogy a "szépen" itt mindössze annyit takar, hogy rákényszerít az indentálásra, amit viszont minden modern IDE alapból megcsinál neked automatikusan, bármilyen nyelven.

2013. jan. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!